Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Kissin' Dynamite - Ecstacy
Jaar van release: 2018
Label: AFM Records
Kissin' Dynamite - Ecstacy
Toen ik in 2010 van het Duitse Kissin’ Dynamite het album Addicted To Metal te horen kreeg, had ik niet zo’n hoge pet op van deze jonge honden. Met zo’n kazige titel kon je niet anders dan doorsnee heavy metal verwachten en dat leverde de band dan ook. In de jaren die volgden heeft Kissin’ Dynamite zich in een rap tempo ontwikkeld tot een bonafide partymetalband. Het Duitse publiek weet de band per release steeds beter te vinden. Dat uit zich in steeds hogere plekken in de charts van ons buurland, met het in 2016 verschenen Generation Goodbye op plek 14 als hoogtepunt.

De muziek van Kissin’ Dynamite is goed te vergelijken met Bon Jovi ten tijde van Slippery When Wet en New Jersey. Maar dan wel Bon Jovi op steroïden. De Duitsers zijn duidelijk nog altijd ‘addicted to metal’ en maken er een feestje van. Het gros van het nieuwe Ecstacy, en dan met name de titeltrack en I’ve Got The Fire, staat bol van de adrenaline. Dit album helpt je binnen een paar minuten af van een humeurige bui. Ecstasy is met recht een van de meest opzwepende platen die ik de laatste jaren heb gehoord.

Ook op productioneel vlak heeft de band goed geluisterd naar Bon Jovi. Alle nummers op Ecstacy zijn flink onder handen genomen. Zanger Hannes, die de productie op zich heeft genomen, heeft in dat opzicht echt vakwerk afgeleverd. Liefhebbers van rauwe hardrock hebben niets te zoeken bij Kissin’ Dynamite. De dichtgeplamuurde sound van Ecstacy zal eerder afschrikwekkend werken. De songs worden daardoor echter wel naar een hoger niveau getild.

De knallende productie, aanstekelijke refreinen en sterke zang van Hannes zorgen ervoor dat dit album als een voorlopig hoogtepunt van de band gezien mag worden. Het zal me benieuwen hoe dit nieuwe werk live gepresenteerd gaat worden. Dan zijn de muzikanten op zichzelf aangewezen om de nummers net zo strak als op plaat te spelen. We gaan het zien op 11 november dit jaar in de Effenaar te Eindhoven. Dan staat de band samen met Amaranthe in het voorprogramma van Powerwolf.

Tracklist:
1. I've Got The Fire
2. You're Not Alone
3. Somebody's Gotta Do It
4. Ecstasy
5. Still Around
6. Superhuman
7. Placebo
8. Breaking The Silence
9. Waging War
10. One More Time
11. Heart Of Stone

Score: 85 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 20 juli 2018

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.