Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Dreamtale - Difference
Jaar van release: 2005
Label: Spinefarm Records
Dreamtale - Difference

‘The third album is the hardest to make’, haal ik uit de bijgeleverde biografie van deze Finse powermetal band. Nu dacht ik altijd geleerd te hebben dat dit het geval is bij een tweede album, maar met dat soort gemuggenzift zal ik me nu maar niet bezig houden. De belangrijkste vraag blijft of de zes muzikanten een memorabel album afgeleverd hebben.

Ik moet toegeven dat ik bij nieuwe Finse powermetalbands nogal snel geneigd ben de zoveelste slappe Sonata Arctica-kloon te verwachten. Op dat gebied was ik dan ook aangenaam verrast toen bleek dat de openingstrack al een stuk harder inzette dan ik had verwacht. Het gebruik van twee gitaristen geeft de band een stevige sound die door de keyboards niet wordt afgebroken. Daarbij zingt zanger Jarkko Ahola (ondanks zijn soms hinderlijke uitspraak) zeer verdienstelijk en roept zijn stem eerder herinneringen op aan Daniel Heiman (ex-Lost Horizon), dan aan Toni Kakko (Sonata Arctica).

De nummers zelf blijven op zijn minst steken op de middenmaat, wat bij slechts twee nummers het geval is, maar zitten er in de andere gevallen goed boven. Vooral de epic Lucid Times, het poppy New Life, en de snellere nummers Lost Souls en Wings of Icarus bevatten kwaliteitspowermetal die op albums als Nightwish’s Oceanborn of Silence van Sonata Arctica niet zouden misstaan. Het absolute hoogtepunt is de schitterende ballad Sail Away die, slechts ondersteund door een akoestische gitaar en een (keyboard)viool, het dramatische verhaal verteld van een ontdekkingsreis die vijftig zeelui noodlottig werd. Dit nummer biedt kwaliteit die ik in geen tijden meer van een ballad heb gehoord.

Verwacht bij het luisteren van Difference verder geen nieuwe sound, progressieve structuren of invloeden vanuit andere genres. Difference is gewoon een lekker pakkend album dat genoeg kwaliteit biedt om de volle 48 minuten te boeien. Klein puntje van kritiek zijn de op sommige nummers redelijk simpel klinkende teksten. Indien dit op het volgende album verholpen is zal de band zich waarschijnlijk bij de groten uit de Finse powermetalscene kunnen scharen. Tot dan is Difference zeker een geslaagd album.

Tracklist:
1. Lost Souls
2. Wings of Icarus
3. New Life
4. Lucid Times
5. Mirror
6. World’s Child
7. Sail Away
8. Fly
9. Secret Door
10. We are one
11. Green Fields

Score: 80 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 15 mei 2005

Meer Dreamtale:

Dreamtale - Difference
Reactie van MindlessMayo op 16-05-2005 om 01:06u
Score: 80 / 100

Mooi verhaaltje, klinkt boeiend genoeg om het binnenkort eens even uit te checken.

Dreamtale - Difference
Reactie van Shredmaster17 op 10-06-2005 om 19:56u
Score: 80 / 100

Ik heb deze cd thuis liggen...erg goede muziek moet ik zeggen. Ja tuurlijk heeft het iets weg van Sonata Arctica en Stratovarius. Maar dat neemt niet weg dat het een lekker klinkende plaat is. Zonde dat de zanger nu weg is uit de band. Ik vind het rauwe in z'n stem erg passen bij de muziek.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.