Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

God Is An Astronaut - Epitaph
Jaar van release: 2018
Label: Napalm Records
God Is An Astronaut - Epitaph
“This album is written in memory of our 7-year-old cousin whose life was tragically taken. It’s our way to say goodbye and come to terms with this tragic, incomprehensible loss”, aldus Torsten Kinsella over Epitaph, het nieuwe album van God Is An Astronaut. De zeven nummers zijn vlak na de tragedie geschreven en zijn een muzikale vertaling van gevoelens als angst, vrees, wanhoop en hulpeloosheid.

Het is een rauwe en donkere plaat (waarop ook af en toe het licht schijnt en er hoop is) met een analoge mastering. Nimmer klonken de Ieren zo donker als in Medea, dat over een gestoorde moeder gaat die kindermoord pleegt. In die track, die samen met de openingstrack als één van de highlights geldt, is de spacerockgroep van de Kinsella-broers aan het experimenteren met vocalen. Niet met normale zang, want God Is An Astronaut blijft instrumentaal, en het klinkt ook niet alsof er iemand zingt. Het lijkt op keyboardklanken, maar het is met de stem gedaan door Torsten zelf.

Er is wat meer ruimte voor ambient passages dan elders in de discografie. Zo begint het album met ingetogen pianospel in het titelnummer, maar ontwikkelt het zich via een ambient noise-passage tot een sludgy doomrocktrack die vol krachtige emoties zit en wat aan Russian Circles doet denken. Er zijn veel wendingen en die zijn wel even wennen. Ook tussen de nummers onderling zijn grote verschillen, waardoor het album niet als een geheel aanvoelt.

Bovendien zijn niet alle tracks memorabel. De aandacht ebt vroeg of laat weg. Toch is er voor ieder wat wils. Er zit nogal een verschil tussen Seance Room (een stevige track, behalve het Explosions In The Sky-achtige getokkel aan het begin) en het lichtere Komorebi (een Japanse term die duidt op het schijnen van zonlicht op bladeren), dat met een fragiele pianomelodie een melancholisch verlangen herbergt. Winter Dusk/Awakening doet het ook rustig aan, maar is dan weer donkerder.

Epitaph gaat niet de boeken in als beste album van God Is An Astronaut. Het is een ruimtelijk geproduceerde, emotioneel zeer beladen collectie nummers die bij vlagen imponeert, maar niet over de hele lengte de aandacht kan vasthouden. Daarvoor mist de herinneringswaarde. Pas na meerdere luisterbeurten krijgt het album een steeds hogere waardering. De achtste full-length is degelijk en het beste te beluisteren op een stil moment met de koptelefoon op. Voor de bandleden is het ongetwijfeld het meest aangrijpende wat ze hebben gemaakt en werkt het therapeutisch, maar het geheel grijpt de gemiddelde luisteraar toch minder aan.

Tracklist:
1. Epitaph
2. Mortal Coil
3. Winter Dusk/Awakening
4. Seance Room
5. Komorebi
6. Medea
7. Oisín

Score: 77 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 4 mei 2018

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.