Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 april:
  • Spectral Wound en Lamp Of Murmur
  • 22 april:
  • Frozen Crown, Fellowship en Lutharo
  • 24 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Blackbriar en Solarcycles
  • 25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
    21 mei:
  • Weather Systems en Haunt The Woods
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Wildi (Felony) - 46
  • Bård G. "Faust" Eithun (Emperor) - 51
  • Iggy Pop (The Stooges) - 78
  • Jarno Uski (Sinamore) - 47
  • Jerry Only (Misfits) - 66
  • Jim Sadist (Nunslaughter)† - 54
  • Jukka Nevalainen (Nightwish) - 47
  • Lothar Heimberg (Scorpions) - 73
  • Mars Bonfire (Steppenwolf) - 82
  • Marsha Zazula (Megaforce Records)† - 73
  • Oscar Asunder (Dark Embrace) - 44
  • Ricardo "Dyrion" Pedrosa (The Spektrum) - 41

Vandaag overleden:
  • Derek Jones (Falling In Reverse) - 2020
Concertreview

Keith Caputo
Op 27 mei 2006 in Biebob, Vosselaar
Tekst door Tonnie
Foto's door Tonnie
Met Life Of Agony hebben de meeste mensen hem de laatste twee jaar wel op een podium zien staan, op een festival of in een zaal, maar zanger Keith Caputo is momenteel met zijn solowerk op tournee. Eerder deze maand kwam zijn tweede album uit, getiteld Hearts Blood On Your Dawn, wat hij ook live wilde vertolken. Halfverwege zijn Europese tournee beginnen de shows in de Lage Landen. Dit weekend in de Biebob in Vosselaar.

Wie een optreden in het verlengde van Life Of Agony verwacht komt bedrogen uit, want de muziek van Caputo is een stuk rustiger dan van LOA. De stem is hetzelfde, de af en toe wat spastische bewegingen op het podium ook, maar de muziek is rustiger, melancholischer, romantischer, maar ook intenser. Rustige rock, maar vol emotie. Midtempo nummers als Monkey worden afgewisseld met rustige songs als Mother, en hoe groot het verschil tussen Life Of Agony en een solonummer van Keith is wordt pas duidelijk als Wicked Ways en Last Cigarette van LOA gespeeld worden. Toch passen ook die nummers goed in de set, al was duidelijk dat de (Nederlandse) muzikanten die Keith bij zich had meer een rockband in plaats van metalband vormen, in tegenstelling tot de muzikanten die hij bij LOA om zich heen heeft. Toch stonden ze hun mannetje met zowel het materiaal van Caputo als van Life Of Agony.

Keith Caputo

De nadruk lag deze avond op de nieuwe cd van de kleine Amerikaan. Zeven nummers hievan passeerden de revue, en slechts drie van Caputo's eerste plaat Died Laughing, waarvan een prachtige ingetogen uitvoering van Razzberry Mockery, waarbij Keith zelf nog een korte drumdemonstratie ging geven. Tijdens afsluiter Selfish besloot hij ook nog op zijn gemak door het publiek te lopen. Dat was goed mogelijk, want de Biebob was voor de helft ongeveer gevuld. In de toegift kwam dan nog Charade voorbij, van zijn Perfect Little Monsters plaat, en sloot de band de avond af met een erg gave Pink Floyd-esque uitvoering van Let's Pretend. Het publiek, wat de hele avond wat terughoudend was, wilde meer, maar dat zat er helaas niet in.

Keith Caputo

Setlist:
1. Kill With God
2. Monkey
3. Droom Kleuren
4. New York City
5. Wicked Ways
6. Lamb To The Slaughter
7. Mother
8. Last Cigarette
9. Living The Blues
10. Razzberry Mockery
11. Selfish

toegift:
12. Charade
13. Our Moon Our Stars (The Shakes)
14. Let's Pretend

Keith Caputo

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.