Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Hail Of Bullets - III: The Rommel Chronicles
Jaar van release: 2013
Label: Metal Blade Records
Hail Of Bullets - III: The Rommel Chronicles
Het einde van dit metaljaar is weer zachtjesaan in zicht, maar voordat de jaarlijsten definitief verzegeld gaan worden is het nog even tijd voor een deathmetallesje oorlogsgeschiedenis. Op het derde album gaat Hail Of Bullets behoorlijk de diepte in, want in plaats van een oorlogskoepel staat ditmaal een persoon centraal. De onvermoeibare Van Drunen heeft voor dit album zijn loep boven ‘woestijnvos’ Erwin Rommel laten hangen en het resultaat van zijn geploeter ligt inmiddels bijna voor het grijpen want III: The Rommel Chronicles staat op het punt van eruptie.

Reviewers zijn natuurlijk zwaar bevoorrechte mensen en zodoende marcheert het zaakje hier ter meningsvorming al inmiddels het zoveelste rondje. Het blijft lastig, want een band als Hail Of Bullets opereert te allen tijde op hoog niveau, waardoor je bijna automatisch geneigd bent om te zeggen dat het nieuwe album weer fantastisch is. Geen noot op de verkeerde plek, weer een perfect bij de sound passende productie, qua thema weer een uitstekend portret van een boeiend oorlogsfiguur… Kwalitatief sluit III: The Rommel Chronicles bijna naadloos aan op het vorige werk. Details zijn er natuurlijk altijd: Melodie en uitbundige gitaarsolo’s worden vakkundig gecombineerd met grof geschut en het rauwe stemgeluid van Van Drunen en ook het tempo zit er weer lekker in met overigens nog meer dan genoeg ruimte voor de trage epossen.

Toch komt de zeikerd in mij ook nog even aan de review contribueren. Hoe goed zo’n cd dan ook mag klinken, op III: The Rommel Chronicles mis ik de sfeer waar je op de vorige albums niet omheen kon. …Of Frost And War was wat dat betreft een komeetinslag en ook van On Divine Winds kreeg ik kippenvel. Op beide platen liep je mee in de oorlog, of je het wilde of niet. III: The Rommel Chronicles doet mij niets, behalve dat ik met een nuchter oor kan horen dat de muziek weer prima in elkaar steekt. III: The Rommel Chronicles luistert makkelijk en lekker weg, onder de nummers zijn geen echte uitschieters op het laatste nummer na. Een beladen nummer waarin je ineens wel meevoelt met de gevallen maarschalk. Van sfeernummers als Death of A Field Marshal moet de band het hebben en daar zijn er op III: The Rommel Chronicles te weinig van. De rest van de muziek is veel algemener en al pak je het tekstboekje er bij, dan nog zie je geen held geboren worden en reis je niet af naar Afrika. Je bent nog altijd thuis, je dak lekt en er draait een lekker cd’tje terwijl de avond valt.

Tracklist:
1. Swoop Of The Falcon
2. Pour Le Mérite
3. DG-7
4. To The Last Breath Of Man And Beast
5. DAK
6. The Desert Fox
7. Tobruk
8. Farewell To Africa
9. The Final Front
10. Death Of A Field Marshal

Score: 81 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 21 oktober 2013

Meer Hail Of Bullets:

Hail Of Bullets - III: The Rommel Chronicles
Reactie van Tim op 21-10-2013 om 19:32u

Dat gevoel heb ik ook, het brute debuut kende een mysterieuze sfeer en er hing een opgewonden spanning rond de band, want nieuw. Dat ebt weg en er komt niet direct iets voor in de plaats. De sound en de kwaliteit staan buiten kijf en ik hoop dat de show op de releaseparty de brille weer terugbrengt!

Hail Of Bullets - III: The Rommel Chronicles
Reactie van VADER op 22-10-2013 om 08:14u

Tja....alles went he ;)

Blijft gewoon lekkere muziek...geniet er van want veel van dit soort releases zien we niet meer...

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.