Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Hank 3 - A Fiendish Threat
Jaar van release: 2013
Label: Megaforce Records
Hank 3 - A Fiendish Threat
Ik heb veel respect voor Hank Williams III als muzikant. Net als zijn vader en opa heeft hij veel voor de countrymuziek betekend, al is het in zijn geval meer voor de underground-country. Nu heeft Hank III de neiging om ieder geluid dat hij voortbrengt mooi genoeg te vinden op uit te brengen op cd. Tot 2010 werd dit nog enigszins binnen de perken gehouden door platenlabel Curb Records, maar na de onvermijdelijke breuk met dit label brengt de beste man alles wat ie uit z’n botten slaat uit op zijn eigen Hank 3 records label. Dit resulteerde in maar liefst drie simultane releases in 2011: de redelijk goeie countryplaat Ghost To A Ghost/Guttertown, de uiterst magere metalplaat Attention Deficit Domination en het onuitstaanbaar slechte 3 Bar Ranch.

Dit jaar komt Hank met twee nieuwe albums: een dubbele countryplaat getiteld Brothers Of The 4x4 en de punkplaat A Fiendish Threat. Veel liever zou ik het hier over Brothers Of The 4x4 hebben: een uitermate aangename countryplaat met veel rootsinvloeden waar Hank al eerder furore mee maakte en min of meer een terugkeer naar zijn oudere geluid. Maar dit is een metalsite en dus gaan we het over A Fiendish Threat hebben. Deze plaat is een typisch voorbeeld van het feit dat Hank III creatief gezien niet meer in toom wordt gehouden. Er was niemand die tegen hem zei dat het geen goed idee is om alles op hetzelfde tempo voort te laten dreunen en te laten klinken als een gemankeerd akoestisch paard in volle galop waarover een dikke laag distortion gesmeerd is. Niemand die hem waarschuwde toen hij zijn toch al prominent in de mix aanwezige, nasale stemgeluid opnam met flink wat overdrive, zodat het schier onaangenaam werd om naar te luisteren.

A Fiendish Threat is een mislukte plaat. Een collectie van afgekeurde songs voor Brothers Of the 4x4 waar hij toch wat leuks mee wilde doen en heeft opgenomen met een kop vol geestverruimende middelen. Liever had ik gezien dat Hank III zich volledig focust op country en dus datgene doet waar hij ook daadwerkelijk goed in is. Zijn geflirt met punk en metal resulteert vaak in teleurstellingen en A Fiendish Threat is daarop geen uitzondering. Het was een straf om deze plaat volledige af te luisteren en dat doen we dan dus ook niet meer.

Tracklist:
1. Can I Rip U
2. Different From The Rest
3. There’s Another Road
4. Broke Jaw
5. Watchin’ U Suffer
6. Breakin’ Free
7. Face Down
8. New Identity
9. Feel The Sting
10. Fight My Way
11. Full On
12. Your Floor
13. A Fiendish Threat

Score: 40 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 26 september 2013

Hank 3 - A Fiendish Threat
Reactie van ROB op 26-09-2013 om 08:45u
Score: 50 / 100

Inderdaad, de beste tijd heeft ie wel gehad!

Hank 3 - A Fiendish Threat
Reactie van ekreep op 06-10-2013 om 23:29u
Score: 75 / 100

als de reviewer maar half zo goed kon schrijven als hank 3 creatief is had het nog een interessant geweest om te lezen..

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.