Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Martyr - Circle Of 8
Jaar van release: 2011
Label: Metal Blade Records

Martyr - Circle Of 8

Het Nederlandse Martyr kwam, na in eerste instantie ontbonden te zijn in 1987, in 2001 in bijna volledige oude glorie terug bij elkaar om flink rond te gaan touren, en de wereld te laten horen dat er in Nederland ook oerdegelijke heavy metal wordt gemaakt. In 2009 werden we al getrakteerd op nieuw materiaal met de EP Fear aangevuld met opgepoetst oud werk en nu, twee jaar later, is er een volledig nieuwe langspeler met de titel Circle Of 8.

Aan de formule is weinig veranderd, want de band klinkt nog altijd als een flinke stoomlocomotief die, wanneer hij eenmaal op gang is, ook niet meer te stuiten is. De heavy metal van de mannen is doorspekt met wat ruige thrash en leunt stevig op het dubbele gitaarwerk van beide gitaristen. De twaalf nummers zitten allemaal goed in elkaar volgens een bekend recept. Goede muziek hoeft niet origineel te zijn.

Circle Of 8 staat als een huis. Direct vanaf opener D.I. tot aan afsluiter Speed Of Samurai is het hard en blijft het hard. Precies waar je op zit te wachten bij dit soort muziek. Veel lof ook voor zanger Rop van Haren wiens hoge krijsen in bijvoorbeeld Insensible Scream door merg en been gaan. Qua productie is er gekozen voor een ouderwets jaren tachtig geluid, dat wat gedateerd aandoet, maar draagt ook weer bij aan het ‘retro’-karakter van de songs. Toch zou een wat gladdere productie niet hebben misstaan, zodat de vele snerpende gitaarsolo’s wat beter uit de verf zouden zijn gekomen.

Desalniettemin is de eerste langspeler van de band sinds de jaren tachtig een fijn plaatje geworden voor de metalfans die geen genoeg kunnen krijgen van metal met een wat traditionelere invalshoek. Met een knaller als Afterlife zal het elke headbanger in ieder geval moeite kosten om stil te blijven staan.

Tracklist:
1. D.I.
2. Afterlife
3. Art Of Deception
4. Circle Of 8
5. All Warriors Blood
6. The Uninvited
7. Insensible Scream
8. Scene Of Hell
9. Fake
10. Justified Killing
11. Locked
12. Speed Of Samurai

Score: 83 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 14 november 2011

Meer Martyr:

Martyr - Circle Of 8
Reactie van Bastiaan op 14-11-2011 om 13:24u
Score: 75 / 100

Uitstekende plaat!

Martyr - Circle Of 8
Reactie van pedro op 14-11-2011 om 23:36u
Score: 9 / 100

knaller

Martyr - Circle Of 8
Reactie van mcb op 24-11-2011 om 22:26u
Score: 9 / 100

Martyr - Circle Of 8
Reactie van Een Metalfan op 15-12-2011 om 17:01u

niet slecht maar ook niet geweldig

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.