Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Darkness Dynamite - The Astonishing Fury Of Mankind
Jaar van release: 2009
Label: Metal Blade Records
Darkness Dynamite - The Astonishing Fury Of Mankind
De stemming is klote. Metal Church is uit elkaar, Midnight van Crimson Glory is overleden en twee weken terug stierf ook de King of Pop, Michael Jackson. Goede muziek kan in dergelijke situaties wonderen doen. De klanken kunnen troost bieden en weer een lach op het gezicht toveren. Tenzij je de verkeerde cd opzet, zo'n plaat die je stemming alleen maar verder weet te verslechteren.

De tranen biggelen me momenteel over de wangen vanwege al die ellende. Het Franse Darkness Dynamite doet nog even een flinke duit in het zakje met deze eerste volledige cd. Astonishing kan ik deze plaat namelijk niet noemen. Eerder dodelijk saai en uitermate voorspelbaar. Jawel, we hebben er weer eentje. Een groepje opgesmukte jankerds bij elkaar die zich vergrijpen aan slecht uitgewerkte deathcore. Deathcore met een flinke scheut metalcore, vanwege de brallerige zeikrefreinen die regelmatig opduiken. Ik wil verder best toegeven dat de muziek helemaal niet verkeerd klinkt. Zware riffs worden op een gezonde manier afgewisseld met razendsnelle blastbeats en zelfs melodieuze gitaren. Het is alleen zo jammer dat de mannen die degelijke instrumentbeheersing niet hebben weten te benutten om goede nummers te schrijven. Nou ja, er staat er welgeteld één op en dat is het flauw getitelde 15$, vooral vanwege de sterke gitaarsolo's. De zang zorgt daarnaast voor het bekende 'eenheidsworsteffect'. De plaat boeit voor geen ene meter, vanwege het extreem irritante gebrul en geschreeuw.

Ik ben toch al in een slechte bui, dus ik ga nog even lekker door over de matige productie. Het voordeel bij veel moderne platen is de knallende massieve sound die ze meekrijgen, maar Darkness Dynamite klinkt als een plas modder. De details (als die er al zijn, want het is weer eendimensionaal tot op het bot) verzuipen continu in de blubber en de producent heeft gemeend om zanger Junior Rodriguez een prominente rol toe te kennen. Een verkeerde beslissing, want hij degradeert de doffe klanken nog meer tot rammelend achtergrondgeluid. Tel daarbij op dat de band ook vreselijk irriante piepjes en feedbackende gitaren heeft gebruikt en je weet wel weer hoe laat het is. Nummers als Hell Eve Hate en Chasing Inside zijn daarom zo saai en vervelend.

Binnenkort lijkt het mij weer eens tijd worden voor een groot kampvuur. Geen aanmaakblokjes, of hout, maar al die overbodige brakke kutcd's waarop gejammerd en gejankt wordt. Ik gok dat deze Duisternisdynamiet voor een aanmerkelijk beter vuurtje zorgt. De fik erin en weg met die voorspelbare en onoriginele bende.

Tracklist
1. Supernatural
2. Hell Eve Hate
3. Immersion Inner-Nation
4. 15$
5. Chasing Inside
6. A Simple Taste Of...
7. Vice
8. By My Own
9. Dare I Say
10. The Everlasting Grace of Mind
11. The Astonishing Fury of Mankind

Score: 55 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 juli 2009

Darkness Dynamite - The Astonishing Fury Of Mankind
Reactie van Een Metalfan op 12-07-2009 om 16:38u

ja nouja het is niet zoon begin tot einde intense breakdown iets XD

Darkness Dynamite - The Astonishing Fury Of Mankind
Reactie van Een Metalfan op 13-07-2009 om 14:26u

Wat een verschrikkelijk gedrocht, bah! En dit is m.i geen deathcore!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.