Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Therion - Gothic Kabbalah
Jaar van release: 2007
Label: Nuclear Blast Records
Therion - Gothic Kabbalah
Het jaar is nog maar net begonnen en een groot deel van de metalpopulatie kan zijn goede voornemen om minder geld aan cd’s te spenderen al onmiddellijk laten varen. Want drie jaar na het Therion project Lemuria/Sirius B brengen de Zweden rond de veelzijdige Christofer Johnsson een dubbelaar uit waarop vijftien songs prijken.

Het verrassingseffect van de Theli dagen komen natuurlijk nooit meer terug, maar de band die zich vernoemde naar een Celtic Frost song barst nog steeds van de inspiratie. En dat is vooral te horen tijdens de eerste vijf songs en het afsluitende epische Adulruna Rediviva. De nieuwelingen hadden niet misstaan op de vorige albums van Therion, maar deze keer smaakt de mix van gothic, heavy metal en klassieke muziek toch een klein beetje anders. Dat komt vooral door het oriëntaalse sfeertje en de grote variatie in muziekstijlen.

Naar mijn smaak komt er op de tweede cd teveel vrouwelijk hemelengezang langs, dat toch een stukje minder klinkt dan de mannelijke koorzang en de excellerende zangprestatie van Krux-zanger Mats Leven. Luister maar eens naar zijn stalen strot tijdens de instant hitsingle Son Of The Staves Of Time dat van ondergetekende dagelijks wel vijftien keer op de radio mag gedraaid worden.

Door het meer speelse en spontane karakter dan de songs op het toch wel te popstructuur gerichte Lemuria/Sirius B bevalt dit nieuwe album me dan ook een stuk beter. Gothic Kabbalah is dus alvast een goed begin van 2007, het jaar dat Therion zijn twintigste verjaardag viert.

CD 1:
1. Der Mitternachtslöwe
2. The Gothic Kabbalah
3. The Perrennial Sophia
4. The Wisdom And The Cage
5. Son Of The Staves Of Time
6. Tuna 1613
7. Trul
8. Close Up The Streams

CD 2:
1. Three Treasures
2. The Path To Arcady
3. Chain Of Minerva
4. TOF - The Trinity
5. Wand Of Arabis
6. The Falling Stone
7. Adulruna Rediviva

Score: 86 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 1 januari 2007

Meer Therion:

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van Amibor op 01-01-2007 om 15:15u
Score: 95 / 100

Deze is niet zo makkelijk meer van de nr. 1 af te stoten, en het jaar moet praktisch nog beginnen! Geweldig album, alles klopt erin. Therion slaagt er weer in om het over een iets andere boeg te gooien en het toch interessant te houden. Erg mooie en gave melodieen, verfijnde vrouwen- en mannenzang en sublieme bespeling van instrumenten, jaja, het Walhalla voor de metal.

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van Michael op 01-01-2007 om 19:59u
Score: 90 / 100

Dit klinkt heerlijk, alleen jammer dat bij de promo versie de nummers wat ingekort zijn. Ik heb meteen het orgineel ge-preorderd en kan niet wachten tot hij op de deurmat valt!

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van Old Mhb op 02-01-2007 om 21:53u
Score: 85 / 100

Een 85 omdat ik Lemuria en Sirius beter vond. Zeker geen slecht album, maar veels te kort voor een dubbelaar. Moest het niet zijn dat ik de vorige twee als limited voor een schappelijk prijske heb gekocht zou ik dit geldklopperij vinden. Ma ze hebben die twee vorige daarna nog es appart verkocht en das weer es verdienen. Bovendien hou ik erg van het operagedoe die ik deze maal niet zie.

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van Een Metalfan op 05-01-2007 om 20:04u

waar zijn de operagedeeltes??

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van Een Metalfan op 13-01-2007 om 14:47u

die prijsklopperij valt nog mee: ik heb dat dubbelaartje gekocht voor €15 in de metalzone. prachtige artwork overigens!

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van Rene op 13-01-2007 om 22:34u
Score: 85 / 100

Prachtig Album...beejte poppie, maar ik vind hem fantastisch

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van kingu op 16-01-2007 om 18:42u
Score: 100 / 100

juist. voor vijftien in de metalzone:p. heb het vandaag weesten halen. dit is een juweel onder de therion cd's. voor mij is dit al het nr 1 album der metal albums 2007.

Therion - Gothic Kabbalah
Reactie van Michael op 16-01-2007 om 23:09u
Score: 90 / 100

Goeie cd, maar even een vraagje, ik heb net de

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.