Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

For I Am King - Crown
Jaar van release: 2023
Label: eigen beheer

 -

Sinds de release van de eerste ep Revengeance is For I Am King aan een opmars bezig. Het hoogtepunt was tot dusver toch wel het tweede album I, dat eind 2018 uitkwam. Na een gedwongen wereldwijde pauze zijn de dame en heren nu terug met hun derde langspeler, om de vorige naar de kroon te steken.

Net als zijn voorganger begint het eerste nummer van Crown met een sfeervolle opbouw, om er daarna keihard in te beuken. Dat beuken gaat daarna gelijk door in de eerste single Liars. De band weet uitstekend brute coupletten af te wisselen met pakkende refreinen. En dat alles gebouwd op een mengeling van melodieuze death metal en metalcore. Het melodieuze aspect komt vooral tot uiting in de zeer fijne gitaarsolo's, want cleane zang hoef je niet te verwachten op deze plaat. De vocalen van frontvrouw Alma Alizadeh klinken namelijk venijniger dan ooit tevoren. Neem nu het uitermate fijne Trojans, waarin al het genoemde samenkomt. Pas daarna krijg je even de tijd om bij te komen, want in het groovende Pariah ligt het tempo een stukje lager. In deze track krijgt de band hulp van Darkest Hour-frontman John Henry, die voor nog wat meer variatie in de vocalen zorgt, ondanks dat de zangstijlen van hem en Alma erg overeenkomen.

De nummers op Crown zijn compact, maar doeltreffend. Alleen opener Avarice klokt boven de vijf minuten. Nergens zijn overbodige passages te horen. Neem nu het rustige middenstuk in Sinners. Dat bouwt perfect op naar een prachtig melodieus doch intens einde. Dat intense komt onder meer door het veelzijdige drumwerk van nieuwe trommelaar Ivo Maarhuis, die na het eindigen van Izegrim hier onderdak heeft gevonden. Hij ramt waar nodig keihard, maar weet zich ook in te houden als het rustiger moet, zoals op het meeslepende Bloodline. Het is duidelijk dat de band de tijd genomen heeft om de nummers uit te werken, want alles valt op zijn plaats. Waar ook tijd voor genomen is, is de productie. Alles klinkt zuiver, maar toch loodzwaar waar nodig.

De band had al twee goede albums uitgebracht en heeft nu een uitstekend derde hoofdstuk aan het verhaal toegevoegd. Wat For I Am King in de toekomst brengt, weten we natuurlijk nog niet, maar voor nu spant Crown de kroon.

Tracklist:
1. Avarice
2. Liars
3. Trojans
4. Pariah
5. Barriers
6. Oblivion
7. Sinners
8. Bloodline
9. Disciples

Score: 87 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 17 januari 2023

Meer For I Am King:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.