Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Windhand - Grief's Infernal Flower
Jaar van release: 2015
Label: Relapse Records
Windhand - Grief's Infernal Flower
Dat Windhand niet de makkelijkste band is om over te schrijven, heb ik mogen ervaren ten tijde van Soma. Het kostte me vele luisterbeurten om de muziek van de tweede schijf van deze doomsters te doorgronden en dat ik daar niet in slaagde, bleek tijdens Roadburn 2014. Toen dreunde het kwartje pas echt op zijn plaats. De band had het compleet aan zichzelf te danken dat ze ’s middags in een overvolle grote zaal van de 013 speelden, terwijl Candlemass het de avond ervoor met minder volk moest doen.

Soma durf ik inmiddels een klassieker te noemen en je begrijpt wel dat ik met de opvolger, Grief’s Infernal Flower, extra voorzichtig ben. Ook nu ben ik vele luistersessies verder en ook nu spelen de gemengde gevoelens weer op. Ik hoor de kwaliteit, maar daarnaast ook de minder interessante stukken. Ik kan moeilijk wachten tot Windhand weer in de buurt een optreden geeft. Toch spreekt de derde plaat minder tot de verbeelding dan diens voorgangers. Grief’s Infernal Flower is minder goed dan ik gehoopt had en wel om het volgende.

In de eerste plaats wordt de sfeer gemist. Windhand levert wederom het fijne, zware doomgeluid af dat schatplichtig is aan Electric Wizard. Het is doom volgens het boekje. Luisterend naar Soma word ik de diepste krochten van een getormenteerde ziel ingesleurd, maar hier blijft dat gevoel te vaak weg. Er is weinig mis met songs als Two Urns en Hyperion, maar het is het net niet om de topstatus van Windhand te bevestigen. Het allesverwoestende Forest Coulds laat horen dat Windhand het musiceren niet verleerd is. Het is bij deze dame en heren altijd de kunst om tussen de ogenschijnlijk eenvoudige riffs de goede ideeën van de band te ontdekken, maar eenmaal aangekomen bij de een bijna een kwartier durende kolossen Hesperus en Kingfisher, is het kruit al verschoten. In elk geval voor een deel, want halverwege wordt er beide keren een opbouw naar een goede finale ingezet. Windhand deed dat twee jaar geleden ook al met Boleskin. Liefhebbers van die track gaan smullen van Grief’s Infernal Flowers uitsmijters.

De enige echte verbetering ten opzichte van Soma is het goddelijke artwork dat verzorgd is door niemand minder dan Arik Roper. Vermoedelijk zijn de contacten al tijdens Roadburn 2014 gelegd. De prachtige gatefold gaat wellicht nog de doorslag geven in de keuze tussen de cd of het vinyl. Nu nog een Europese tour en dan ben ik pas echt gelukkig.

Tracklist:
1. Two Urns
2. Forest Clouds
3. Crypt Key
4. Tanngrisnir
5. Sparrow
6. Hyperion
7. Hesperus
8. Kingfisher
9. Aition

Score: 77 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 23 september 2015

Windhand - Grief's Infernal Flower
Reactie van MetalJan op 24-09-2015 om 19:21u
Score: 80 / 100

Dit album is mijn eerste kennismaking met de band en ik vind het een prima plaat.

Windhand - Grief's Infernal Flower
Reactie van Artorius op 04-10-2015 om 19:53u
Score: 80 / 100

Heb dit nu een paar keer beluisterd. Best wel goed, eigenlijk.

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.