Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

Windhand - Eternal Return
Jaar van release: 2018
Label: Relapse Records

Windhand - Eternal Return

Een nieuwe release van Windhand is voor doomliefhebbers inmiddels iets om naar uit te kijken. Het viertal heeft namelijk al een aantal prima albums uitgebracht. Eternal Return staat in het teken van continuïteit, maar ook van verandering. Evenals bij Grief’s Infernal Flower heeft Arik Roper voor prachtig artwork gezorgd. Daarnaast is producer Jack Endino weer van de partij. Er zijn ook nog dingen veranderd. Zo is tweede gitarist Asechiah Bogdan vertrokken.

Op muzikaal vlak is er in grote lijnen niet veel veranderd. De trage, ronkende doomriffs van Garrett Morris en de hypnotiserende zang van Dorthia Cottrell zijn nog steeds het meest kenmerkende in de sound van Windhand. Toch klinken de songs weer net iets anders. Ondanks dat doom het primaire ingrediënt blijft, zijn er enkele bijsmaken te ontdekken. Windhand klinkt bij vlagen veel ‘grungier’. Niet zo vreemd als je bedenkt dat Endino bekendstaat om zijn producties van diverse, befaamde grunge-albums. Je hoort het vooral in de zanglijnen van Cottrell in Halcyon, Grey Garden en Diablerie. Haar vocalen staan steviger in de mix dan voorheen en roepen associaties op met Nirvana en Alice In Chains.

Naast grunge sijpelen ook elementen van folk (Pilgrim’s Rest) en psychedelica (Feather) door in de tracks. Een geslaagde zet, want het geeft wat kleur aan de songs. Toch weet Windhand niet altijd te boeien. Morris blijft echter een gitarist die je graag hoort spelen. Zijn dreunende riffs en gitaarsolo’s (veelal voorzien van wah-wah- en reverb-effecten) klinken lekker, maar ook hij valt te vaak in herhaling. Daarnaast lijkt het alsof zijn solo’s erg willekeurig ingespeeld zijn.

Of de lichte koerswijziging geslaagd is, hangt van ieders voorkeur af. Ik heb het gevoel dat er meer in had gezeten. Windhand is echter een verraderlijke band. Songs die aanvankelijk weinig indruk maken, nestelen zich alsnog stevig in je hoofd. Vooralsnog lichtelijk teleurgesteld klamp ik me maar vast aan het idee dat ook Eternal Return een groeiplaat is.

Tracklist:
1. Halcyon
2. Grey Garden
3. Pilgrim’s Rest
4. First To Die
5. Light Into Dark
6. Red Cloud
7. Eyeshine
8. Diablerie
9. Feather

Score: 76 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 23 december 2018

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.