Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
  • 19 augustus:
  • Battlesnake en Bawler
    13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristiano Mozzati (Lacuna Coil) - 53
  • Ian Haugland (Europe) - 62
  • Michael Kenney (Iron Maiden) - 73
  • Niklas Sundin (Dark Tranquillity) - 52
  • Sid Falck (Overkill) - 62
  • Thobbe Englund (Sabaton) - 47
  • Trevor William Church (Haunt) - 45

Vandaag overleden:
  • H.G. Wells (auteur) - 1946
  • Jon Nödtveidt (Dissection) - 2006
  • Les Paul - 2009
  • Neil Cooper (Reachout International Records) - 2001
  • Otto "Moloch" Wiklund (Setherial) - 2006
Review

Antimatter - Black Market Enlightenment
Jaar van release: 2018
Label: Eigen Beheer
Antimatter - Black Market Enlightenment
Op 8 mei 2017 kondigde multi-instrumentalist/componist Mick Moss aan het rustiger aan te gaan doen met touren. Dit vanwege een burn-out. Achttien maanden gaf de Engelsman zichzelf om de fysieke en psychische batterij op te laden. Op 9 november vorig jaar stond hij met zijn geesteskind Antimatter in Cultuurpodium Boerderij te Zoetermeer aan het begin van een tour om het op die dag verschenen Black Market Enlightenment te promoten.

Op deze zevende full-length vertelt Mick over een donkere periode in zijn leven. In de eerste helft van de jaren negentig leidde zijn gebruik van LSD en marihuana tot een psychose en paniekaanvallen. Mick verhaalt over verslaving, spiritualiteit en eenzaamheid. Dat levert uiteraard geen vrolijke klanken op. Integendeel, het is een donker, persoonlijk en emotioneel album die naast liefhebbers van Anathema fans van Riverside, A Perfect Circle, Pink Floyd, The Pineapple Thief, Katatonia en zelfs The Verve (Between The Atoms) zal aanspreken.

Er zijn twee grote verschillen met The Judas Table (2015). Het nieuwe materiaal is wat steviger en progressiever dan dat op zijn voorganger. Zo zijn er meer elektrische gitaarpartijen te horen dan drie jaar geleden. Darkrocktracks The Third Arm en Partners Crime klinken daardoor nog een stukje donkerder en zwaarder.

Het progressieve aspect hoor je terug in bijvoorbeeld het Floydiaanse Wish I Was Here. Dat nummer bevat halverwege een fraai geïntegreerde sectie met dwarsfluit (door Julie Rodaway), waarbij veel aandacht is besteed aan de details van de compositie. In het erop volgende This Utopia is het een saxofoonsolo (Paul Thomas) die het elektronica-georiënteerde nummer extra kleur geeft. Hij herhaalt dat in het diepe Sanctification. In diezelfde track verrast Vardan Baghdasaryan met een bijdrage op de kamancheh, een strijkinstrument dat populair is in Centraal-Azië.

Hoewel de nummers van gemiddeld zes minuten in eerste instantie niet makkelijk blijven hangen, is de sfeer die de collectie songs ademt indrukwekkend. Er zit veel emotionele diepte in zowel de instrumentatie, de mix van Daniel Cardoso (Anathema) en de vocale voordracht van Mick, wiens stem heel af en toe in de buurt komt van die van Eddie Vedder (Pearl Jam) of Jonas Renkse (Katatonia).

Gaandeweg de draaibeurten werpen The Third Arm, Wish I Was Here, het goed opgebouwde Sanctification en het hallucinerende Existential zich op als hoogtepunten. Laatstgenoemde brengt trip-hop, zang van Aleah Stanbridge(!) en spirituele klanken van onder meer de kamancheh bij elkaar. De andere composities komen er qua niveau dicht bij in de buurt.

Het is Mick Moss wederom gelukt om een karaktervol album te maken, dat van begin tot einde boeit en de luisteraar in een trip vasthoudt. Enerzijds is de collectie songs herkenbaar vanwege de melancholie en het stemgeluid van Mick, anderzijds verfrissend vanwege de nieuwe elementen, die als een verrijking gelden. Deze release is tot in de puntjes verzorgd. Antimatter verdient beslist meer fans.

Tracklist:
1. The Third Arm
2. Wish I Was Here
3. This Is Not Utopia
4. Partners In Crime
5. Sanctification
6. Existential
7. What Do You Want Me To Do?
8. Between The Atoms
9. Liquid Light

Score: 87 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 31 januari 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.