Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Arch Enemy - Covered In Blood
Jaar van release: 2018
Label: Century Media Records
Arch Enemy  - Covered In Blood
Een album dat vol staat met covers. Doorgaans is het een warmhoudertje of collectors-item voor de fans die verknocht zijn aan een bepaalde band. In dit geval ligt de situatie niet anders. In 2017 kwam Will To Power nog uit, maar wellicht trekt Covered In Blood de aandacht af van de zaak die momenteel veel stof doet opwaaien. De soap rondom de eigenaarsrechten van een foto brengt veel voor- en tegenstanders met zich mee. Uiteindelijk zijn beide partijen uiteraard verliezer. Je zou haast vergeten dat we ook nog muziek hebben om over te praten.

Covered In Blood bevat vierentwintig nummers, die op één na, alle afkomstig zijn van eerder uitgebrachte albums. Zo is het erg leuk om Angela Gossow en Johan Liiva weer eens aan het werk te horen tijdens Breaking The Law, Wings Of Tommorow en Starbreaker. Persoonlijk heb ik veel meer affectie met de Arch Enemy van toen. De vocalen zijn oprechter en passen beter in het brutalere geheel. Uiteraard verandert dat niets aan het feit dat Alissa White-Gluz ook een prima zangeres is met een goede strot. De covers van punklegendes G.B.H (City Baby Attacked By Rats) en Discharge (Warning) klinken strak en laten de Zweden op een andere manier horen dan we gewend zijn.

Als toevoeging op het punkmateriaal zijn er ook opnames te vinden op dit album die een ode brengen aan het lokale Skitlickers. Alissa zingt de korte, krachtige nummers op een solide wijze aan elkaar. Instrumentaal is er niets op aan te merken en klinkt Arch Enemy nog steeds als een geoliede machine. Op rock- en metalgebied krijgt de luisteraar ook wat puike covers voor de kiezen. Wat te denken van The Zoo (Scorpions), Incarnated Solvent Abuse (Carcass) en Kill With Power (Manowar). Opener Shout is de meest verrassende wending op Covered In Blood. Een album met alleen maar van die onverwachte muzikale uitstapjes had nog beter gescoord. Dit is dan ook de enige track die nog niet is uitgekomen.

U begrijpt al waar ik naar toe schrijf: voor de luisteraars die Arch Enemy vooral vanaf de kantlijn volgen, is Covered In Blood leuk om te beluisteren. De aanbidders van het Zweedse gezelschap herkennen waarschijnlijk alle nummers al. En dan zijn we weer terug bij het begin, namelijk dat deze (gelimiteerde) uitgave een collectors-item en/of zoethoudertje is.

Tracklist:
1. Shout (Tears For Fears)
2. Back To Back (Pretty Maids)
3. Shadow On The Wall (Mike Oldfield)
4. Breaking The Law (Judas Priest)
5. Nitad (Moderat Likvidation)
6. When The Innocent Die (Anti Cimex)
7. Warsystem (Skitlickers)
8. Armed Revolution (Skitlickers)
9. Spräckta Snutskallar (Skitlickers)
10. The Leader (Of The Fuckin' Assholes) (Skitlickers)
11. City Baby Attacked By Rats (G.B.H.)
12. Warning (Discharge)
13. The Zoo (Scorpions)
14. Wings Of Tomorrow (Europe)
15. The Oath (Kiss)
16. The Book Of Heavy Metal (Dream Evil)
17. Walk In The Shadows (Queensryche)
18. Incarnated Solvent Abuse (Carcass)
19. Kill With Power (Manowar)
20. Symphony Of Destruction (Megadeth)
21. Aces High (Iron Maiden)
22. Scream Of Anger (Europe)
23. Starbreaker (Judas Priest)
24. The Ides Of March (Iron Maiden)

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 16 januari 2019

Meer Arch Enemy :

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.