Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
  • 22 oktober:
  • Deep Sun, Oikoumen en Hel’s Throne
  • Wolvennest, Bedsore en Vigljos
  • 23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
    20 november:
  • Accept, Dynazty en Tailgunner
  • Bees Made Honey In The Vein Tree en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Fleshcrawl, Avulsed en Violentor
  • Iron Jinn en Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Harris" Jasiński (Kat) - 56
  • Adam Jarvis (Misery Index) - 43
  • Al Greenwood (Foreigner) - 75
  • Andrew Watt (producent) - 36
  • Aris Nikoleris (Ocean Of Grief) - 36
  • Bardunor (Monarque) - 39
  • Benjamin Møller Jensen (Iotunn) - 38
  • Bjarni Einarsson (Wormlust) - 38
  • Blond Hammet (Massacration)† - 48
  • Britta "Elchkuh" Görtz (Cripper) - 49
  • Carchost (Helleruin) - 31
  • Christian Bass (Heaven Shall Burn) - 49
  • Dag "Dreggen" Anderson (Sworn) - 50
  • Ed Hale (Transcendence) - 52
  • Fernando "Triumphsword" Troian (Patria) - 48
  • Fred Coury (Cinderella) - 60
  • Gian Pyres (Cradle Of Filth) - 53
  • Henry "Suss" Hinno (Thrashless) - 52
  • Jan-Chris de Koeijer (Gorefest) - 60
  • Jérôme Puyou (Carnal Lust) - 52
  • Jonas Österberg (Hypocrisy) - 54
  • Mitch Lucker (Suicide Silence)† - 42
  • Norman Blake (Teenage Fanclub) - 61
  • Paul Wilson (Snow Patrol) - 48
  • Phil Kennemore (Y&T)† - 73
  • Ric Lee (Ten Years After) - 81
  • Snoop Dogg - 55
  • Søren Hvidt (As We Fight) - 46
  • Steve Williams (Power Quest) - 55
  • Taka (Doom) - 65
  • Tom Dowd (producent)† - 101
  • Tom Petty† - 76
  • Vincent "Klopgheest" Pichal (Angeli Di Pietra) - 44
  • Wanda Jackson - 89

Vandaag overleden:
  • Björn Lorson (Flowing Tears) - 2004
  • Cassie Gaines (Lynyrd Skynyrd) - 1977
  • Cristian Zimmer (Flowing Tears) - 2004
  • David Kietzmann (Agro) - 1996
  • Paul Raven (Killing Joke) - 2007
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd) - 1977
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd) - 1977
Review

La-Ventura - 2.0
Jaar van release: 2015
Label: Eigen Beheer
La-Ventura - 2.0
“Chasing a dream can mean taking a risk. Know that no risk comes without reward. Go for it!” Deze tekst staat op het artwork aan de binnenkant van de cd-hoes van 2.0, de nieuwe ep van La-Ventura. Volg je droom en laat je niet weerhouden door excuses, tegenslagen of anderen. Je moet een beetje geluk hebben en dat dwing je af door er zelf voor te gaan! Een positieve en krachtige boodschap en dat geldt ook voor de mededeling van de formatie uit Zeeland dat deze met 2.0 zichzelf opnieuw wil uitvinden.

La-Ventura (Spaans voor ‘het geluk’) speelt op de voorgaande releases melodische metal met een groovy basis. Op de nieuwe ep is er wat dat betreft niet veel veranderd. Wel zijn er accentverschuivingen in de songwriting en productie die overigens goed uitpakken. Het tempo ligt wat hoger, de muziek is wat lichter en voelt positiever aan. Tijdens de metalpassages ligt de nadruk meer op het ritmische aspect en de melodische passages zijn melodieuzer en atmosferischer dan voorheen. Deze uitersten wisselen elkaar goed af in het dynamische Carry On.

Bassist Mike Saffrie en drummer Stefan Simons vormen een strakke ritmesectie, waarbij opvalt dat het basgeluid licht in de mix staat en het snaregeluid wat dun klinkt. Op geschikte momenten komen de heren met geslaagde breakdowns en Stefan voegt met zijn variaties in Brave Man (het zwaarste nummer, met ideeën uit de alternative metal) en The Great Escape welkome extra’s toe. Soms swingt de muziek en op het volgende moment is het juist weer headbangen geblazen. Die dynamische ritmiek komt terug in het gitaarspel van Sascha Kondic. Opvallend is dat er minder distortion op zijn instrument zit dan tijdens de vorige releases. In de laatste twee nummers zitten veel groovy riffs. Hij varieert goed, want de leads zijn kleurrijk en melodieus, zoals in het mooie en swingende As I Lay Dying.

Wat verder opvalt, is de kraakheldere en atmosferische productie. Het geheel komt wat lichter over dan op de tweede full-length White Crow (2013). Er is veel ruimte voor de keyboardpartijen van sessiemuzikant Ruurd Woltring. In Carry On treden ze tijdens het refrein iets te veel op de voorgrond. Anderzijds geeft het dit kwartier durende schijfje juist een unieke, atmosferische sound mee die voor diepte zorgt.

Diepte zit er ook in de teksten van zangeres Carla van Huizen, over onder andere complottheorieën met betrekking tot wereldheerschappij. Ze is zoals altijd (sinds de oprichting in 2006) geluidsbepalend. Bijzonder is dat er een speciaal jarentachtig-geluid in de versterking van de vocalen zit die een ruimtelijkheid creëert. De zanglijnen lijken minder dan voorheen op die van Amy Lee of Sharon den Adel, maar gaan eerder hun eigen weg. In Carry On schieten de namen Annie Lennox (Eurythmics) en T’Pau (die van China In Your Hand) te binnen en die van Cristina Scabbia (Lacuna Coil) in The Great Escape. Carla’s melodieuze stem heeft een melancholisch karakter dat heel goed tot uitdrukking komt in As I Lay Dying, waarvan inmiddels een clip online is.

La-Ventura is erin geslaagd om vier goede songs aan de discografie toe te voegen. Het niveau daartussen ontloopt elkaar niet veel. Het is even wennen aan het lichtere en ruimtelijke geluid, want dat is beslist uniek te noemen. De nummers zijn echter herkenbaar genoeg voor de fans en ze laten een positieve ontwikkeling horen. Dit viertal verdient dan ook meer belangstelling en waardering.

Tracklist:
1. Carry On
2. As I Lay Dying
3. Brave Man
4. The Great Escape

Score: 76 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 27 december 2015

Meer La-Ventura:

Zoeken
    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.