Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Extol - The Blueprint Dives
Jaar van release: 2005
Label: Century Media Records
Extol - The Blueprint Dives
Extol bestaat in 2018 vijfentwintig jaar, maar reden tot feest is er niet. Hoewel de Noorse progformatie in 2012 na een inactieve periode weer bij elkaar kwam en via Indie Recordings in 2013 een naar zichzelf genoemd album op de markt bracht, werd het daarna weer stil en zijn de bandleden wat anders gaan doen. Jammer, want niet voor niets is de christelijke progmetalformatie in de lijst met invloedrijkste Noorse progbands te vinden en hopen de fans dat er een nieuwe release komt.

Dat laatste is begrijpelijk, want hoewel Extol nooit een hoogvlieger is geweest, heeft de groep rond zanger Peter Espevoll op diverse albums laten horen over bovengemiddelde songwritingkwaliteiten te beschikken. Het door Century Media uitgebrachte The Blueprint Dives uit 2005 bevat een aantal van de sterkste songs uit de carrière van de Noord-Europeanen. Neem nu de eerste twee energieke nummers (Gloriana en Soul Deprived), die met hun mix van Opethiaanse riffs, Mastodon-achtige twists, tegendraadse en intelligente ritmiek en metalcore-achtige vocalen het hoge niveau vasthouden. Het trage Things I Found is nog zo’n hoogtepunt vanwege de harmonieuze, sfeervolle gitaarpartijen. Ook de single Pearl, die het wat rustiger aan doet in de coupletten en geïnspireerd lijkt te zijn door Deftones, doet het goed bij een bepaalde groep fans, al zijn liefhebbers van de oudere sound er wat minder over te spreken.

Dat heeft te maken met de toch wel grote stijlverandering. Die komt deels door het vertrek van gitaristen Ole Børud en Christer Espevoll en de komst van Tor Glidje and Ole Harvard Sveen (beiden in Mantric, ex-Lengsel). In vergelijking met voorganger Synergy (2003) is het materiaal toegankelijker en melodieuzer en dat terwijl The Blueprint Dives alle kanten opvliegt; van metalcore tot jarenzeventigprog à la Yes, van King’s X naar Mastodon en Opeth. De sound bevat wat meer diepte (luister eens naar het atmosferische The Death Sedative en In Reversal) dan die op het directe, thrash-achtige en mathy Synergy. De vocalen van Peter zijn een kwestie van smaak. Hij zet veel vaker dan voorheen zijn cleane vocalen in. Ze kunnen soms wat zeurderig overkomen, maar de man laat in bijvoorbeeld het Radiohead-achtige, rustige Lost In Dismay horen met veel gevoel te kunnen zingen.

Hoewel op de tweede helft van het album de wat mindere songs staan, is deze vierde full-length beslist een interessante plaat. Eigenzinnig, niet in een hoekje te plaatsen en dat heeft het altijd moeilijk gemaakt om het juiste publiek te vinden. Voor metalcorefans te complex, voor christenen te extreem, voor niet-gelovigen te christelijk. Zelfs fans vonden The Blueprint Dives te ver verwijderd van de oude stijl. Toch is Extol altijd zijn eigen pad blijven volgen en dat levert originele albums op. De bandleden besteden momenteel vooral tijd aan hun eigen gezin en interessante projecten, zoals Azusa en Fleshkiller. Toch is er nog altijd hoop op een Extol-reünie zodat Gloriana, Pearl en The Things I Found ook live weer te horen zijn. Tot die tijd zetten we The Blueprint Dives af en toe op.

Tracklist:
1. Gloriana
2. Soul Deprived
3. In Reversal
4. Pearl
5. From The Everyday Mountain Top
6. Another Adam’s Escape
7. The Things I Found
8. Lost In Dismay
9. Essence
10. Void
11. The Death Sedative

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 13 januari 2019

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.