Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Meiche/For Ruin - Split
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Meiche/For Ruin - Split
Na Hexxed is er alweer een ietwat vaag product uit Ierland in mijn cd-speler beland. Deze split-cd is door de twee goede vrienden John en Taranis in elkaar gebokst. In de band For Ruin zingt John, bespeelt hij ook alle instrumenten terwijl Taranis wat meebrult. Bij Meiche hanteert Taranis de bas en de gitaar en speelt hij leadzanger terwijl Taranis drumt, de muziek van toetspartijen voorziet en de sologitaarlijnen heeft ingespeeld. Waarom ze dit niet doen onder één dezelfde bandnaam? Omdat naar eigen zeggen de twee ‘bands’ een totaal andere entiteit zijn. Dat is sterk overdreven, hoewel er toch wat muzikale verschillen te bemerken zijn.

Meiche heeft het oude Darkthrone geluid gestuwd tot een toegankelijkere en melodieuzere versie. De drie aardige eigen deuntjes worden afgesloten met een getrouwe versie van de Celtic Frost klassieker ‘Return To The Eve’. For Ruin is toch minder interessant door de melodieuze deathmetalrichting en de matige vocalen. De composities zijn niet echt interessant en het acht minuten durende instrumentale ‘Treading’ is slaapverwekkend. De split wordt afgesloten met een redelijke versie van het beste Hypocrisy nummer ooit.

For Ruin mag voor mij afgeschaft worden en de eeneiige tweeling J & T kan zich beter volledig richten op Meiche. Met dit project kunnen ze nog wel eens een goed cultschijfje neerpennen. Overigens is het vreselijk om te merken dat in twee recensies op het internet droog wordt verteld dat ‘Return To The Eve’ en ‘Apocalypse’ eigen composities zijn van deze Ieren. Sommige mensen kennen echt een klassiekers niet. Een cijfer ontbreekt, omdat dit te moeilijk is samen te vatten in een schoolscore.

Tracklist:
1. Meiche- Dioltas
2. Meiche- Sadistic Necrohell Torture
3. Meiche- Adversary
4. Meiche- Return to the Eve
5. For Ruin- Vertigo
6. For Ruin- End
7. For Ruin- Daemon
8. For Ruin- Treading
9. For Ruin- Apocalypse

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 6 oktober 2005

Meer Meiche/For Ruin:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.