Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Jellum (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Ana Fernández (Darksun) - 45
  • Björk (The Sugercubes) - 60
  • Bryan Patrick (Manilla Road) - 59
  • Ian Taylor (Adolescents) - 54
  • Jeff Blue (producent) - 58
  • Mick Rock (fotograaf)† - 77
  • Myles Heskett (Wolfmother) - 48
  • Tobias Sammet (Edguy) - 48

Vandaag overleden:
  • Peter Grant (manager) - 1995
  • Willy Quiroga (Vox Dei) - 2024
Review

A.A. Williams - A.A. Williams
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer

A.A. Williams - A.A. Williams

Verschillende artiesten streamen momenteel live-muziek vanuit hun huiskamer. Zo ook A.A. Williams, een Londense zangeres die met name vanwege haar samenwerking met het Japanse Mono ook bij metalfans in beeld is. Ze stond vorig jaar in Ronda in het Utrechtse TivoliVredenburg en presteerde daar beter dan hoofdact The Sisters Of Mercy. Haar eerste ep verscheen begin vorig jaar. Ruim een half jaar later kwam er een reissue met drie rehearsalsongs en een cover van Dolly Parton als bonus.

De Engelse maakt zogenaamde death gospel. Met (death) metal heeft het niets te maken. Eerder met dreampop. De klanken op deze naar zichzelf vernoemde ep staat vol met kalme, introverte donkere nummers die dromerig aandoen, maar er gebeurt genoeg om niet in slaap te vallen. Ze zijn namelijk zorgvuldig opgebouwd van minimalistisch naar gelaagd. Het rustigere werk van Radiohead komt in de buurt, maar ook liefhebbers van Sigur Rós kunnen hier wel wat mee.

Ondanks de neerslachtige aard van de muziek zit er enorm veel schoonheid en emotionele kracht in. Het zwaarmoedige zit niet alleen in het lage tempo en het gebruik van piano en cello, maar zeer zeker ook in de sobere voordracht van Williams, die met haar stemmige zang tot de ziel van de luisteraar doordringt.

Het is vrijwel onmogelijk om een favoriete compositie uit te kiezen. Elke heeft namelijk zijn eigen vibe en eigen gebruik van de akoestische of elektrische gitaar, terwijl de zang de release als geheel verbindt. Belong is in eerste instantie jazzy, vervolgt bluesy en eindigt postrockend. Cold begint met een mix van elementen van Massive Attack en Radiohead. Terrible Friends doet indie aan en bevat subtiele bijdragen op toetsen en een strijkinstrument. De bonusversies zijn stripped down, bevatten wat meer reverb en doordat het rehearsals zijn, zijn ze nog wat killer en rauwer dan de in de studio geperfectioneerde, reguliere versies.

Wil je je muzikale horizon verbreden? Laat je dan raken door de gevoelige voordracht van A.A. Williams en sessiemuzikanten. Hoewel het geen metal is, zal het veel liefhebbers van donkere muziek ongetwijfeld aanspreken. De Engelse zangeres/toetseniste, die op 3 juli met haar eerste full-length komt, laat met deze eerste ep een geweldige indruk achter. Beslist een aanrader!

Tracklist:
1. Control
2. Cold
3. Terrible Friends
4. Belong
5. Jolene (Home Demo)*
6. Terrible Friends (Stripped Down Rehearsal Recording)*
7. Belong (Stripped Down Rehearsal Recording)*
8. Cold (Stripped Down Rehearsal Recording)*

* = bonustrack

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 juni 2020

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.