Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Mesarthim - .- -... ... . -. -.-. .
Jaar van release: 2016
Label: Eigen Beheer
Mesarthim - .- -... ... . -. -.-. .
Met een esoterische bandnaam die verwijst naar een binair sterrensysteem in de noordelijke constellatie van Aries (de Ram) en een titel in Morse-code (‘afwezigheid’) is Mesarthim een nogal obscuur project. Dit Australische tweemansproject (namen zijn niet bekend) opereert in de ambient blackmetalhoek en zet al snel koers richting de interstellaire oorden waar ook bands als Germ, Lustre en Violet Cold zich bevinden. Ambient black metal dus, maar dan wel met een fikse scheut trance-achtige keyboards. De sfeer van het album is dus eerder warm en ‘spacy’ dan kil en donker, zoals de allesverzengende klanken van Darkspace.

Met de kwaliteit zit het wel goed. Vanaf de eerste track overspoelen etherische keyboardgolven de luisteraar, waarbij de wollige, ruizige productie voor een verdere omarming zorgt. Hoewel snijdende riffs en ijzingwekkende screams een belangrijk bestanddeel van de muziek vormen, is er minstens zoveel ruimte voor hemelse toetspartijen die niet hadden misstaan op een VNV Nation-album. Die symbiose pakt geweldig uit. Het is moeilijk om geen licht euforisch gevoel te krijgen van fantastisch in elkaar zittende nummers als ..--- en ...... (oftewel de tweede en vijfde track – in Morse-code zijn de titels nogal lastig uit elkaar te houden). Hoewel de sound drukkend en vol is, zorgen enkele sfeervolle, terugkerende melodielijnen voor een welkom houvast in deze kosmische reis vol astrale vergezichten.

Hoewel ambient black metal als genre nog wel eens verweten kan worden dat het monotonie tot kunst verheft, is daar bij Mesarthim totaal geen sprake van. Daarvoor zitten de composities te vernuftig in elkaar. De nummers zijn bovendien verrassend muzikaal. Een fraai voorbeeld is de subtiele, melancholische wending van het derde nummer. Slechts de tien minuten durende afsluiter -.... is monotoner van aard, maar na de intense soundscapes die hieraan vooraf zijn gegaan, is dat ook wel een prettig rustpunt.

Eigenlijk hoeven we dus weinig woorden vuil te maken aan dit album. Liefhebbers van met name Germ kunnen hier niet omheen. Een eersteklas reis naar de sterrenhemel. En wie na het horen van dit album naar meer smacht, kan zijn hart ophalen: sinds het verschijnen van dit album heeft deze band alweer twee nieuwe ep’s uitgebracht (The Great Filter en Type III). Aan inspiratie geen gebrek dus. Zolang die inspiratie dit soort albums blijft opleveren, hoor je mij niet klagen!

Tracklist:
1. .----
2. ..---
3. ...--
4. ....-
5. .....
6. -....

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 31 maart 2017

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.