Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Morgarten - Risen To Fight
Jaar van release: 2016
Label: Eigen Beheer
Morgarten - Risen To Fight
Morgarten is reeds in 2005 opgericht, maar kwam pas vorig jaar met zijn debuut Risen To Fight. De symfonische folk/blackmetalband uit Neuchatel staat over een paar weken in Apeldoorn op het podium. Derhalve een prima gelegenheid om het studiomateriaal er eens bij te pakken.

De Zwitsers beginnen deze release met een goed opgebouwd intro. Een harpmelodie en enkelvoudige folkzang worden vergezeld van een serene keyboardpartij. De samenkomst groeit uit tot een climax met meerstemmigheid en prima orkestraties. In het met euforische melodieën bekleedde Called To The War komt de symfonische blackmetalkant van Morgarten sterk naar voren. Het is één van de highlights samen met het catchy Path In The Darkness en The Lost Hordes, waarin een koor, melodieus gitaarspel en orkestraties elkaar versterken. Een sterk staaltje songwriting met als verrassing wat melodeath-elementen. Doorgaans is het de symfonische black met veel melodieën en verstaanbare screams die overheerst.

In Path In The Darkness, het meest folky nummer op het album, bepalen vrolijke melodieën de toon onder aanvoering van powermetalritmiek, totdat na drie en een halve minuut er een switch naar black metal plaatsvindt, die wat minder geslaagd uitpakt. Het leidt een minder overtuigende fase in van de plaat. Zo is Wind From The Forest (met aan het einde een opleving middels cinematische orkestraties) slechts een onopgemerkt briesje dat je bepaald niet van je sokken blaast. Hierin vallen vooral de kritiekpunten op, zoals de wat mechanische drums en dunne leads. De release heeft een relatief lichte sound. De bas staat zacht in de mix en het zijn vooral de factor melodie die er het sterkst uitkomt.

Ancestral War breekt de sleur met zijn dreigende, doomy aanpak die goed werkt. Hierin laat Pierric Weber horen niet alleen over screams te beschikken, maar ook over goede grunts. Juist die afwisseling maakt deze release interessanter, buiten de vele fraaie melodieën zoals die in The Final Attack, die een filmische touch geven aan de melodieuze metal.

Folkmetalfans nemen derhalve beslist de moeite om Risen To Fight een drietal luisterbeurten te geven. Het wachten op het debuut heeft lang geduurd, maar de plaat staat vol met aangename tragische en heroïsche melodieën. Soms iets te druk waardoor er minder blijft hangen. Op het gebied van productie en consistentie in de songwriting moeten de Zwitsers nog stappen maken, maar deze eerste kennismaking is in ieder geval belovend genoeg om de ontwikkelingen te blijven volgen. Op 15 december staat Morgarten in Gigant te Apeldoorn met Slechtvalk en Nightland.

Tracklist:
1. Beyond The Mist
2. Called To The War
3. Path In The Darkness
4. Wind From The Forest
5. Ancestral War
6. The Lost Hordes
7. The Final Attack
8. Revelations Of The Graveyard

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 december 2016

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.