Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 05-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Holland (Judas Priest)† - 78
  • Dawn Crosby (Détente)† - 63
  • Fabian "Cem" Kießling (Emergency Gate) - 47
  • Gabriel Hidalgo (Six Magics) - 45
  • Johannes Joseph (Finsterforst) - 41
  • John Congleton (The Paper Chase) - 49
  • Mattias Ljung (Hearse) - 54
  • Mike McCready (Pearl Jam) - 60
  • Peter Grant (manager)† - 91
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned)† - 55
  • Watanabe Miyako (Lovebites) - 36

Vandaag overleden:
  • Cozy Powell (Rainbow) - 1998
  • Jason McCash (The Gates Of Slumber) - 2014
  • Jim Marshall (Marshall-versterkers) - 2012
  • Kurt Cobain (Nirvana) - 1994
  • Layne Staley (Alice In Chains) - 2002
  • Mark "St. John" Norton (Kiss) - 2007
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra) - 2017
Review

Inter Arma - The Cavern
Jaar van release: 2014
Label: Relapse Records
Inter Arma - The Cavern
Het in 2013 verschenen Sky Burial bleek een onverwachte, maar zeer aangename kennismaking te zijn met de klanken van Inter Arma. Het betreft hier een Amerikaans post-harcore/sludge-gezelschap dat Neurosiaanse mokerslagenmuziek op indrukwekkende wijze weet te vermengen met Pink Floyd-achtige psychedelica en zelfs wat Amerikaanse blackmetalinvloeden aan het geheel toevoegt. Dat Inter Arma zich in een creatieve fase lijkt te bevinden, blijkt wel uit de snel verschenen opvolger. Hoewel het eind vorig jaar verschenen The Cavern officieel te boek staat als een ep, bovendien slechts bestaande uit één nummer, blijkt het in de praktijk om een kolossaal nummer van ruim drie kwartier te gaan.

Nu was deze band altijd al van de uitgesponnen composities, maar wat de heren op The Cavern voor ogen hebben, is toch wel van een geheel andere orde. De vraag is dan ook of de band erin slaagt om de luisteraar al die tijd bij de les te houden. Het antwoord is: ten dele. Er zijn genoeg momenten op The Cavern te vinden waarop Inter Arma zijn klasse etaleert, maar uiteindelijk lijkt het erop alsof de band ook iets te veel hooi op zijn vork heeft willen nemen. Daardoor klinkt The Cavern iets minder enerverend dan zijn voorganger Sky Burial, hoewel er absoluut genoeg te genieten valt.

Het eerste deel van het nummer is vooral opgebouwd rondom stuwende, Cult Of Luna-achtige postmetalritmes en zware en logge, 'sludgy' riffs, met hier en daar een zweem aan klagerige vioolmelodieën die een melancholisch tintje meegeven aan de verder prettig monotoon voortdenderende klanken. Na ruim een kwartier verandert The Cavern echter qua toon: het nummer wordt door het verrassend gelikte gitaarwerk ineens een stuk melodieuzer. Tegen de grens van twintig minuten nemen de treurige vioolklanken het voortouw en volgt een zeer fraai samenspel tussen ingetogen passages en fors erin hakkende drums en gitaren. Tegen de achtentwintig minuten volgt een mooi ingebouwd psychedelisch stuk, met een vocale bijdrage van Dorthia Cottrell, dat culmineert in een fantastische, uitgesponnen gitaarsolo.

Het zijn dit soort knipogen naar Pink Floyd die ook het vorige album Sky Burial tot zo'n sterke plaat maakten. Dit zijn ook de delen waarin Inter Arma wat meer van zichzelf laat horen en toont dat het toch echt wel meer in zijn mars heeft dan de zoveelste Neurosis- of Cult Of Luna-kloon. Tegen het einde grijpt de band terug op het openingsthema, waarmee de muzikale cirkel rond is. Helaas is dat openingsthema wel het minst spannende deel van het nummer, waardoor The Cavern een beetje doodbloedt. Uiteindelijk voelt The Cavern iets té ambitieus aan, alsof de band de noodzaak voelde om zichzelf extra te bewijzen. Het eindresultaat is sterk en overtuigend, maar over de gehele linie toch net iets minder beklijvend en spannend dan zijn voorganger Sky Burial.

Tracklist:
1. The Cavern

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 april 2015

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.