Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Inter Arma - Sky Burial
Jaar van release: 2013
Label: Relapse Records
Inter Arma - Sky Burial
Het bruist nog altijd van de creativiteit in het nog steeds uitdijende, losjes omlijnde postmetal-/doom-/sludgegenre. De ene na de andere nieuwe band ontspruit aan deze vruchtbare aarde, labels als Southern Lord, Hydra Head en Profound Lore floreren als nooit tevoren en reeds wat langer bestaande bands breken steeds vaker door naar een groter publiek (waarbij een festival als Roadburn natuurlijk een grote rol speelt). In een dergelijke situatie is het moeilijk om door de bomen het bos nog te zien en wil er wel eens een prachtig album onder de radar blijven.

Dat verklaart misschien waarom Sky Burial, het tweede album van de Amerikaanse formatie Inter Arma, bij de release in maart van vorig jaar onopgemerkt is gebleven op de burelen van Metalfan.nl. Aan de kwaliteit ligt het in ieder geval niet, want na een toevallige recente kennismaking kan ik niet anders dan Sky Burial een warm hart toedragen. De mengeling van black metal, sludge en post-metal is namelijk ijzersterk en met dodelijke precisie uitgevoerd.

Neem alleen al de tien minuten durende opener The Survival Fires, waarin naast de typerende, loodzware sludgeriffs en de diepe, dreigende, donkere drumroffels ook invloeden uit de Amerikaanse black metal (denk aan Cobalt en Avichi) te horen zijn. Er valt echter nog veel meer te ontdekken in het ruime uur dat Sky Burial klokt. Uitgesponnen riffs, vage, elektronische effecten, primitieve, tribalachtige drumpassages (à la Bosse-De-Nage) en vooral heel veel dynamiek in de verpulverende, Neurosiaanse composities zorgen ervoor dat Sky Burial een plaat is die niet alleen op de korte termijn boeit.

Inter Arma heeft me pas écht ingepakt bij het schitterende tweeluik The Long Road Home, dat een melancholische en ingetogen kant van de band laat horen die uitermate verrassend is. Het akoestische gitaarwerk met de subtiele effecten zorgt direct voor kippenvel en roept associaties op met uitgestrekte Amerikaanse 'highways', met brandende, verdorde landschappen die vloeiend voorbijtrekken. Muzikaal gezien roepen de warme, psychedelische vintageklanken herinneringen op aan Pink Floyd, maar dan wel een soort americana-versie. De manier waarop van dit subtiele klankentapijt middels fenomenaal gitaarwerk wordt opgebouwd naar een zinderende ontknoping, maakt keer op keer diepe indruk.

Inter Arma is een band om rekening mee te houden, zoveel maakt Sky Burial wel duidelijk. Een intense, prachtige schijf vol dynamische, zware en enerverende muziek die zowel voor liefhebbers van Neurosis en Isis als voor de meer blackmetalgeoriënteerde Roadburngangers een meerwaarde in de collectie vormt.

Tracklist:
1. The Survival Fires
2. The Long Road Home (Iron Gate)
3. The Long Road Home
4. Destroyer
5. 'sblood
6. Westward
7. Love Absolute
8. Sky Burial

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 juli 2014

Inter Arma - Sky Burial
Reactie van Marcel op 07-07-2014 om 21:16u
Score: 80 / 100

Net geluisterd, wat een zalig album. Puike review ook, niets aan toe te voegen. Had nog nooit van deze band gehoord, maar deze plaat ga ik nog vaak draaien. Neurosis meets Pink Floyd, lekker!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.