Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Ahokas (Rapture) - 45
  • Christopher Ian Turner (Orange Goblin) - 56
  • Giuseppe Orlando (Novembre) - 49
  • Juan Garcia (Agent Steel) - 62
  • Lennart Jacobsen (Saturnus) - 47
  • Marcello Pompeu (Korzus) - 60
  • Patrik Jensen (The Haunted) - 56
  • Pinche Peach (Brujeria)† - 59
  • Satchel (Steel Panther) - 55
  • Sergej "Lazar" (Arkona) - 49
  • Tony Clarkin (Magnum)† - 79
  • Tony Rombola (Godsmack) - 61

Vandaag overleden:
  • Albert Collins - 1993
  • Eric Carr (Kiss) - 1991
  • Freddie Mercury (Queen) - 1991
Review

Asgrauw - Schijngestalten
Jaar van release: 2014
Label: eigen beheer
Asgrauw - Schijngestalten
Asgrauw is een jonge, Nederlandse blackmetalband die in 2010 is opgericht en na vier jaar noeste arbeid met Schijngestalten zijn debuutalbum presenteert. Zoals de albumtitel al doet vermoeden, verwoordt Asgrauw zijn tekstuele inspiratie volledig in het Nederlands. Nu vind ik Nederlandstalige teksten persoonlijk altijd nogal risicovol in dit genre (clichématige teksten klinken in de moedertaal immers vaak nog potsierlijker), maar dat het ook van toegevoegde waarde kan zijn, bewezen bands als Fluisterwoud en Heidevolk al eerder.

Het allerbelangrijkst is echter de muzikale omlijsting van de teksten. Met andere woorden: is de black metal die Asgrauw op Schijngestalten ten gehore brengt de moeite waard? Daarover kunnen de meningen verschillen. Enerzijds is de ongepolijste black metal, voorzien van lekker snijdend gitaarwerk, redelijk standaard. Hier en daar een melodieuze lead, dan weer een wat meer groovend middendeel: het is niets nieuws onder de zon. Anderzijds is het allemaal zeer behoorlijk uitgevoerd, zeker voor een debuutalbum. Er zijn genoeg slechtere albums te vinden in ieder geval.

Het eerste deel van Schijngestalten is het sterkst. Vooral met Ira en Maan Boven De Heuvels geeft Asgrauw een alleraardigst visitekaartje af. Het eerstgenoemde nummer valt vooral op door de sfeervolle riffs, terwijl het laatstgenoemde gekenmerkt wordt door vurige drums en een aantal fijn groovende passages. Daar komt bij dat frontman Vaal over een lekker raspende strot beschikt. Toch kan ook hij uiteindelijk niet verbloemen dat Schijngestalten de echte gedrevenheid ontbeert om boven het maaiveld uit te steken. Vooral tijdens de midtempo-passages zakt de band een beetje in.

Asgrauw levert met Schijngestalten zeker geen slecht album af – en als voorprogramma zal de band het zeker aardig doen – maar het mist nog de echte kwaliteit om op te vallen (hoewel de fraaie melodieuze riff tijdens Avaritia en de verrassend krachtige afsluiter Wanneer De Schemering Valt doen vermoeden dat er meer in het vat zit dan er tot nu toe uitkomt). Wie weet hoe Asgrauw zich nog gaat ontwikkelen in de komende jaren. Met Schijngestalten is de eerste aardige, doch wat anonieme stap gezet.

Tracklist:
1. De Ondergang
2. Ira
3. Maan Boven De Heuvels
4. Schimmenwereld
5. Luxuria
6. Uit Grauwe As Ontstaan
7. Avaritia
8. Wanneer De Schemering Valt

Score: 74 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 4 juni 2014

Asgrauw - Schijngestalten
Reactie van Beavis. op 04-06-2014 om 10:59u
Score: 1 / 100

Ze zouden niet misstaan op de TROS zomerfestivals met oa Jan Smit en Nick & Simon. Hulde!

Asgrauw - Schijngestalten
Reactie van appie op 04-06-2014 om 22:53u
Score: 1 / 100

boudewijn de groot met keelpoliepen

Asgrauw - Schijngestalten
Reactie van endy op 24-06-2014 om 11:46u
Score: 78 / 100

Een prima album. Goede Black Metal van een lokale band.

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.