Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Master - Unreleased 1985 Album
Jaar van release: 2003
Label: From Beyond Productions
Master - Unreleased 1985 Album
Deze cultband rond Paul Speckmann draait al bijna twintig jaar mee. In 1985 namen ze hun debuut uit dat echter toen nooit is uitgekomen. Maar deze nummers zijn echter niet voor de eerste keer op de markt want in 1990 kwam het album 'Master' uit op Nuclear blast records. Maar aangezien dat product niet meer te verkrijgen is, is deze re-release toch zeker niet overbodig.

Paul Speckmann is de zanger/bassist van deze deathmetal band (met thrash invloeden). Vorig jaar maakte ze nog een album getiteld 'Let's start a war', een redelijk album dat echter ook niet zo speciaal was. De eerste twintig minuten van dit cd'tje (de eerste 7 nummers) zijn dus de originele opnamen uit 1985. De zeven nummers zijn zeker nog aan te horen voor de fans van het genre. De band speelde in 1985 al extreme muziek die je kan omschrijven als vuile en vuige thrash (denk aan de eerste Sodom mini cd en aan het debuut van Slayer). Kortom rommelachtige herrie die me persoonlijk wel raakt. Ik krijg kippenvel van deze oude grafherrie. Dus ben ik blij dat ik dit schijfje nu heb en het in mijn death/thrash collectie kan plaatsen. Na dit album volgen er nog vier bonus tracks. Track 8-10 zijn opgenomen in 1991. Vooral 'Submerged in sin' is een uitstekende song die me doet denken aan (één van de beste death metal bands aller tijden in mijn ogen) Obituary. Laatste track van dit cd'tje is afkomstig uit 1993 en is een knap en beangstigd nummertje dat me qua sfeer doet denken aan Morbid angel.

Kortom een half uurtje zeldzaam materiaal. Persoonlijk raakt de muziek me wel maar velen zullen dit grafherrie zonder inhoud vinden. Fans van Paul Speckmann die dit nog niet in een collectie hebben kunnen dit gerust wel kopen. Maar van mij hadden ze nog veel meer op dit schijfje mogen persen zoals live opnamen, andere demo's, vergeten covers, enz. Want een half uur muziek is niet echt zeer veel. Echte cultfans kopen natuurlijk de gelimiteerde lp-versie. De rest moet dit schijfje niet aanschaffen want die begrijpen dat vast toch allemaal niet zo.

1. Master
2. Unknown soldier
3. Mangled dehumanisation
4. Funeral bitch
5. Terrorizer
6. Pledge of alliance
7. Re-entry and destruction
8. Constant quarrel
9. Judgement of will
10. Submerged in sin
11. Cut through the filth

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 mei 2003

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.