Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Tito (Mesmerize) - 54
  • Duke Erickson (Metal Church) - 62
  • Dusty Hill (ZZ Top)† - 77
  • Fernando Ponce de León (Mägo De Oz) - 61
  • Jonas Renkse (Katatonia) - 51
  • Ken Kelly (illustrator)† - 80
  • Larry Wallis (Motörhead)† - 77
  • Mike D'Antonio (Killswitch Engage) - 53
  • Pete Townshend (The Who) - 81
  • Phil Rudd (AC/DC) - 72
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll)† - 49
  • Thomas Christian Hansen (Gaia Epicus) - 52
Review

Witchery - Don’t Fear The Reaper
Jaar van release: 2006
Label: Century Media Records
Witchery - Don’t Fear The Reaper
Onlangs opende ik een topic over Witchery op ons forum. Tot mijn verbazing kende bijna niemand de death/thrash van deze Zweedse band. Misschien is dat omdat ze vijf jaar niets van zich hebben laten horen, maar langs de andere kant hebben ze wel furore gemaakt met vermakelijke (geen meesterwerken, dat zeker niet) albums als “Restless And Dead” (1998), “Dead Hot And Ready” (1999) en “Symphony For The Devil” (2001). Tevens hebben ze zes weken rondgetrokken door Europa met Moonspell en Kreator en hebben de bandleden naam gemaakt in grotere bands. Zo kennen we gitarist Jensen van The Haunted, bassist Sharlee D'Angelo van Mercyful Fate/Arch Enemy en drummer Martin Axenrot van Bloodbath, (en onlangs ook bij Opeth achter de drumkit). Deze aparte bende wordt aangevuld door zanger Toxine en vlijmscherpe gitarist Richard Corpse.

Het nieuwe album bevat weer alle elementen die we van een Witchery-plaat gewend zijn: zwart geblakerde humoristische teksten, pompende thrashriffs, een vreemdsoortige mechanische beat, een gortdroge productie, veel melodie en voldoende afwisseling. Er zijn voor het eerst totaal geen deathmetal-invloeden meer te horen en thrash vermengt met heavy metal viert hoogtij. Er wordt openlijk gestolen van veel bands: zo worden er oude Slayer riffs herbruikt, komen er Arch Enemy-achtige refreinen uit de lucht vallen en zijn de, overigens zeer smakelijke, solo’s allen ontleend van de grote heavymetalbands uit de jaren ’80. In dit geval is dat eens geen minpunt want de heren geven aan alles een heel eigen twist. De variatie wordt overigens nog benadrukt door twee instrumentale songs en ze hebben deze keer gekozen om “Immortal Death” van hun vroegere band Satanic Slaughter te coveren.

Net zoals zijn voorgangers is “Don’t Fear The Reaper” dus een heerlijk spontaan plaatje zonder veel poespas. Luister en oordeel zelf maar.

Tracklist:
1. Disturbing the Beast
2. Stigmatized
3. Draw Blood
4. The Ritual
5. Ashes
6. Plague Rider
7. Damned in Hell
8. Crossfixation
9. The Wait of the Pyramids
10. Immortal Death
11. Styx
12. War Piece
13. Cannonfodder

Score: 79 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 18 februari 2006

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.