Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    30 mei:
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Lars "Leiðólfr" Jensen (Myrkgrav) - 40
  • Paulo Jr. (Sepultura) - 57
  • Reverend Gary Davis† - 130
  • Riley Gale (Power Trip)† - 40
  • Tomi Joutsen (Amorphis) - 51
  • Ville Friman (Insomnium) - 46
  • Wayne Kramer (MC5) † - 78

Vandaag overleden:
  • Beatmaster V (Body Count) - 1996
  • Darrell Sweet (Nazareth) - 1999
  • Muddy Waters - 1983
  • Tim Calvert (Forbidden) - 2018
Review

'77 - Bright Gloom
Jaar van release: 2018
Label: Century Media Records

'77 - Bright Gloom

Vier albums lang heeft de Spaanse formatie '77 onder leiding van Armand Valeta (zang/gitaar) en LG Valeta (gitaar) geprobeerd het geluid van AC/DC zo goed mogelijk te benaderen. Dat lukte de heren aardig, maar het roer moest om voor Bright Gloom. Het viertal is dol op AC/DC, maar de jaren zeventig hebben op rockgebied natuurlijk veel meer te bieden. Voor deze nieuwe plaat is er dan ook gekeken naar onder meer Black Sabbath, Thin Lizzy, Slade, MC5 en meer van deze inmiddels iconische groepen. De verandering van koers gaat gepaard met de terugkeer van bassist Dani Martin die het '77-schip een aantal jaren had verlaten om een in stoner/doom-band te spelen.

De stijlwisseling is met name aan het begin van de plaat goed merkbaar. Bright Gloom opent donker met het wringende Bread & Circus. Armand Valeta klinkt minder als Bon Scott dan op voorgaande platen. Zijn stemgeluid is ruiger en hij probeert hier en daar als Ozzy Osbourne te klinken, maar gelukkig niet tijdens alle nummers. De nieuwe richting is wennen en het album komt met moeite op gang met logge, hoekige en gezochte melodieën en weinig zaligmakende zanglijnen. Het is niet slecht, maar beklijven willen de eerste vier songs ook niet. Het met doominvloeden doorspekte Who’s Fighting Who kent een fantastisch instrumentaal stuk, echter blijft het voor de rest op de vlakte.

Met het dromerige Where Have They Gone keert het tij. Het kwartet lijkt zijn draai wederom te hebben gevonden met een aanstekelijke reeks van door de jaren zeventig geïnspireerde nummers die het enthousiasme voor rockmuziek uit die periode uitstralen. Net zoals dat het geval was op voorgaande albums. De mannen tappen uit meerdere vaatjes en beperken zich niet tot een enkele stijl of invloed en durven ook te experimenteren met verschillende (zang)technieken. De speelse bluesnummers You Better Watch Out en Make Up Your mind zijn geheel anders dan het opzwepende Last Chance, dat tevens dient als single met videoclip.

Het vijfde album van '77 zal voor liefhebbers even wennen zijn. De vrolijke door AC/DC geïnspireerde rock heeft plaatsgemaakt voor muziek die nog altijd herkenbaar is als typisch jaren zeventig, maar kiest voor een breder scala aan invloeden. Net als het Australische Dead City Ruins houdt '77 de muziek uit deze periode springlevend. Het eindresultaat is door de sterke tweede helft de moeite waard, ondanks dat de plaat kampt met opstartproblemen.

Tracklist:
1. Bread & Circus
2. Hans Up
3. Who’s Fighting Who
4. Be Crucified
5. Where Have They Gone
6. It’s Near
7. You Better Watch out
8. Fooled By Love
9. Last Chance
10. I Want My Money Back
11. Make Up Your Mind

Score: 70 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 30 juni 2018

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.