Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • A.A. Williams en Spotlights
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    27 maart:
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Smith (Iron Maiden) - 69
  • Dave Atkins (Wolfmother) - 52
  • Emil Augustsson (Wulfgar) - 46
  • Jed Simon (Strapping Young Lad) - 62
  • Johan Oudhuis (Lake Of Tears) - 52
  • Jonathan "Marquis" Thery (Ataraxie) - 45
  • Merel Bechtold (Delain) - 34
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer)† - 68
  • Nasty Suicide (Hanoi Rocks) - 63
  • Peter Christopherson (Throbbing Gristle)† - 71
  • Tobias Exxel (Edguy) - 53
Review

Pig Destroyer - Mass & Volume
Jaar van release: 2013
Label: Relapse Records
Pig Destroyer - Mass & Volume
Het was natuurlijk wel even een verrassing: het feit dat Pig Destroyer slechts enkele maanden na de release van Book Burner alweer met een nieuwe EP op de proppen kwam. Echter, het bleek niet om nieuw werk te gaan, maar om twee songs die al in 2007 tijdens de Phantom Limb-sessies zijn opgenomen. Nooit bedoeld om uit te brengen, zien deze nummers nu toch het daglicht, en dan voornamelijk om de recentelijk overleden Pat Egan (één van de directieleden bij Relapse) een laatste eer te bewijzen.

Mass & Volume dus. Net zoals de vorige EP Natasha uit 2008 bevat deze EP geen grindcore maar sludge. Nu vond ik Natasha behoorlijk tegenvallen en dan niet omdat het sludge was van een band die overduidelijk betere grindcore schrijft, maar omdat Natasha coherentie miste en niet aanvoelde als een fatsoenlijke song met kop en staart. Dat is echter wel anders met Mass & Volume, het eerste wapenfeit van deze EP. Zeer traag op gang komend wordt er gespeeld met feedback en begint dit negentien minuten durende nummer langzaam aan kracht te winnen. De drums steken na enkele minuten de kop op en pas halverwege maken de onverstaanbare, onheilspellende vocalen hun intrede. Het geheel blijft echter uiterst log en duister. Het nummer lijkt een verhaal te willen vertellen en het algehele gevoel dat deze EP geeft, wordt op de prachtige albumcover van Arik Roper uitermate goed weergegeven. Het enige nadeel aan dit nummer zijn de ontzettend oubollige keyboard-koortjes die het nummer afsluiten: zelfs in de jaren ’80 was dit geluid al gedateerd.

Het tweede nummer Red Tar is een stuk korter en sneller dan het eerste, maar gaat wel in dezelfde trant verder. Deze song is een stuk minder soundscape-achtig en onversneden sludge. Pig Destroyer bewijst met deze EP dat zij niet alleen heel goed overweg kunnen met versplinterend snelle grindcore, maar dat ze ook prima een coherente song met begin en eind kunnen schrijven. Pig Destroyer-fans die Natasha een teleurstelling vonden kunnen Mass & Volume best een kans geven, want het is absoluut een prima release.

Tracklist:
1. Mass & Volume
2. Red Tar

Score: 80 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 9 april 2013

Pig Destroyer - Mass & Volume
Reactie van appie op 09-04-2013 om 11:54u
Score: 1 / 100

dit heeft totaal niks met muziek te maken,de reviewer weet dr een geweldig lulverhaal aan te knopen maar het enige wat ik hoor is een aaneenschakeling van rare geluiden die de jostiband ook op cd zou kunnen zetten

Pig Destroyer - Mass & Volume
Reactie van Old Mhb op 09-04-2013 om 18:03u

Een ep met 2 songs ? Dat noemden wij gewoon een single en koste destijds voor het schijfje met hoes 1.50 euro.

Pig Destroyer - Mass & Volume
Reactie van CWTAB op 10-04-2013 om 08:11u
Score: 88 / 100

Een single met een tijdsduur van 24 minuten? zou ik graag tegenkomen voor die prijs, nogmaals zoals reviewer stelt is dit een plaat ter ere van... dus is maar normaal dat het niet voor iedereen weggelegd is. Dit is muziek die je moet ondergaan en in de hedendaagse consumptiemaatschappij die helaas ook doorstroomd in de muziek moet alles smooth en herkenbaar zijn, waarvoor hulde dat Pig Destroyer koppig hun eigen ding blijft doen en mooi buiten de lijntjes kleuren

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.