Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • B-Real (Cypress Hill) - 56
  • Charlie Watts (The Rolling Stones)† - 85
  • Dez Cadena (Misfits) - 65
  • Helena Iren Michaelsen (Imperia) - 49
  • José Mario Martínez Arroyo (Mägo De Oz) - 55
  • Marquis de Sade (auteur)† - 286
  • Tomasz "Orion" Wróblewski (Behemoth) - 46

Vandaag overleden:
  • Freddie Wadling (Cortex) - 2016
Review

Dis - Forces Of Greed
Jaar van release: 2002
Label: eigen beheer
Dis - Forces Of Greed
Deze relatief nieuwe groep weet me echt enorm te boeien op deze mini cd. Het is hun tweede 'product' en komt uit in eigen beheer. Dis (wel een vreemde naam overigens) komt uit ons eigen landje, heeft een gemiddelde leeftijd van 18 en speelt originele en creatieve muziek. De muziek is moeilijk te omschrijven maar ik zal toch een poging wagen: "progressieve metal met invloeden uit symfonische muziek, gewone metal en rock, doom en dat allemaal vermengt met akoestische en elektrische viool.

Op dit cd'tje staan vier nummers en een intro. 'Overload' is een relatief hard nummer met een nogal direct refrein en dus ook die originele vioolklanken van zanger Benjamin Mathot. 'Disillusion' doet me eerst denken aan My dying bride en het nummer herbergt later ook snelle instrumentale passages waar de creativiteit van afdruipt. In het nummer 'Remembrance' horen we een gastzangeres (Selma Peelen) en dit nummer is echt zo fragiel en mooi dat je er echt kippenvel van krijgt. Knap gedaan! Het laatste nummer doet me denken aan 'Overload'. Dus terug iets harder.

Dus een spannende en originele mini-cd van deze formatie. Vooral de vioolklanken maken de muziek bijzonder. En rekening houdend met het feit dat de band nog jong is, zit hier zeker nogal wat potentieel in. Een formatie waar we, als alles meezit, waarschijnlijk nog veel van zullen horen. Check it out!

Tracklist:
1. Forces of greed (intro)
2. Overload
3. Disillusion
4. Remembrance
5. Point of no return

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 2 maart 2003

Meer Dis:

Dis - Forces Of Greed
Reactie van Een_Metalfan op 02-03-2003 om 21:58u

En een jury hier in houten had ze 3 gegeven voor orginaliteit

Dis - Forces Of Greed
Reactie van Een_Metalfan op 02-03-2003 om 23:29u

Vette foto's op hun site en samples klinken erg goed, hoop dat ze keer naar Almere komen :p
-Kelvin van Eijk

Dis - Forces Of Greed
Reactie van Een_Metalfan op 03-03-2003 om 16:37u
Score: 100 / 100

Emiel de juryman, ik hoop dat je dit leest

Dis - Forces Of Greed
Reactie van Een_Metalfan op 07-03-2003 om 20:59u
Score: 91 / 100

Goede band, dit. De muzikanten beheersen hun instrumenten uitstekend, en de viool wordt heel erg goed gebruikt om de toch al goed geschreven nummers nog eens extra te versterken. Enige echte minpunt is dat de zang, hoewel het niet slecht is, toch altijd wat bleekjes afsteekt vergeleken met de rest van het muziek. Origineel is het zeker; je zou wel erg lang moeten zoeken om zo'n band nog eens tegen te komen.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.