Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 01-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Delson (Linkin Park) - 48
  • Chris Poland (Megadeth) - 68
  • Eric Bloom (Blue Öyster Cult) - 81
  • Isaiah "Ikey" Owens (The Mars Volta)† - 51
  • Jimi Quidd (The Dots)† - 72
  • Jochem Jonkman (Vanderbuyst) - 44
  • John Densmore (The Doors) - 81
  • Lorenzo Frascaroli (Tystnaden) - 44
  • Roger Peterson (Intwine) - 45
  • Steve Gibb (Black Label Society) - 52

Vandaag overleden:
  • Aleister Crowley (auteur) - 1947
  • Martin Sharp (illustrator) - 2013
  • Ray Gillen (Badlands) - 1993
  • Richard Coughlan (Caravan) - 2013
Review

Dis - Escape To Reality
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
Dis - Escape To Reality
Twee jaar geleden hadden deze jongens nog een gemiddelde leeftijd van 18 jaar en maakten ze een verrassende indruk met hun tweede EP ‘Forces Of Greed’. Die EP scoorde overal goede kritieken en vooral het functioneel en leidend gebruik van de (akoestische en elektrische) viool in hun progressieve metal was een schot in de roos.

Inmiddels hebben de heren een gemiddelde leeftijd van 21 jaar en brengen ze hun debuut ‘Escape To Reality’ uit dat bestaat uit alleen maar nieuwe nummers. Na het obligate introotje barst het titelnummer los dat eenvoudig maar doeltreffend toegankelijk is. Daarna volgen meer symfonische en progressieve nummers. ‘Awakening’ kent een sublieme vioollijn en bevat naast de cleane zang ook terug wat lekkere grunts. Een dijk van een nummer dat echter iets te lang duurt. ‘Beyond Recognition’ doet in eerste instantie denken aan Anathema maar barst op het einde gelukkig nog los. ‘Forgiveness’ prolongeert de sterke koers en het geheel wordt in stijl afgemaakt met de catchy ‘God’-trilogie. Nu ik toch positief bezig ben: het eigen geluid is nog verder uitgewerkt, de nieuwe nummers zijn meer volwassen en de productie is nog net iets beter.

Wat kan er nog verbeteren? De cleane zang van Benjamin moet zeker worden behouden (karakteristiek geluid) maar hij zal toch nog meer moeten oefenen om elke zanglijn volledig toonvast te krijgen. En de cover van het album is onduidelijk (veel te donker) en onopvallend. Dis heeft weer een stap in de goede richting gezet en als ze nu weer eens 40 keer gaan optreden én nog net iets betere nummers gaan neerpennen, dan verschijnt er volgend jaar wellicht een dijk van een nieuwe plaat uitgebracht door een platenmaatschappij met kennis van zaken. Ik gun het hen van harte.

Tracklist:
1. Prelude
2. Escape To Reality
3. Awakening
4. Beyond Recognition
5. Forgiveness
6. God I. Crusade of the Foolish
7. God II. Martyr
8. God III. Pandemonium

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 18 januari 2005

Meer Dis:

Dis - Escape To Reality
Reactie van KISKE op 18-01-2005 om 19:17u
Score: 8 / 100

LEKKERE HERRIE!!!

Dis - Escape To Reality
Reactie van MyDesire op 02-02-2005 om 15:14u
Score: 90 / 100

Dis is zeker 1 van mijn 3 favoriete bands. Ik waardeer het heel erg. De prachtige klanken van de viool maken het zeker af! Anne-Roos

Dis - Escape To Reality
Reactie van ukkie666 op 15-10-2005 om 19:29u
Score: 99 / 100

dit is chers wel lkkere muziek maar heel veel mensen kennen het niet

Dis - Escape To Reality
Reactie van Tim op 14-01-2006 om 16:19u

de Dis site is verhuisd naar www.disbrotherhood.com

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.