Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

The Night Flight Orchestra - Aeromantic
Jaar van release: 2020
Label: Nuclear Blast Records
The Night Flight Orchestra - Aeromantic
Je denkt Crying At The Discoteque van Alcazar in een stevigere uitvoering te kunnen waarderen? Je hebt wat met classic rock, ABBA, Electric Light Orchestra en disco? Dan is het songmateriaal van The Night Flight Orchestra beslist wat voor jou. Tussen alle zware metalplaten door is de muziek van de Zweedse band namelijk een licht verteerbaar tussendoortje. Ready for take off? Let’s go!

Bij het stevigere jasje moet je niet direct denken aan metal, maar aan retrorock. Zo heeft het gitaargeluid af en toe wel wat van Queen, Kiss, Status Quo en Whitesnake. Verder bepalen opbeurende keyboardklanken, melodieuze zanglijnen van Björn Strid (Soilwork) en swingende ritmiek de toon. Wat bijdraagt aan het swingen, is het basspel van Sharlee D’Angelo (Arch Enemy) en de percussie die af en toe ingezet wordt (This Boy’s Last Summer). Ten opzichte van de vorige platen is het gitaarwerk, op het stevige titelnummer en Servents Of The Air na, meer naar de achtergrond geplaatst ten faveure van het toetsenwerk. Curves en Golden Swansdown behoren zelfs tot de lichtste tracks van de Zweden.

Na enkele luisterbeurten kun je veel nummers al meezingen, zoals If Tonight Is Our Only Chance en het naar de gelijknamige Australische band vernoemde Divinyls. Ze zijn eenvoudig van opzet, maar beklijven al snel dankzij de prima zanglijnen van Björn Strid, wiens zangstem uitstekend past bij dit soort muziek.

Enkele tracks bevatten licht progressieve invloeden, zoals Transmissions, waarin de bijdrage op viool prima past, en met name het knappe Dead Of Winter. Een derde voorbeeld is Carmencita Seven, waarin de maatsoorten kortstondig wisselen. Toch zijn dat uitzonderingen. Veelal ligt het geheel namelijk makkelijk in het gehoor en worden in enkele gevallen subtiel invloeden van krautrock en synthpop verwerkt. De soultouch in Curves is buitengewoon geslaagd.

Hoewel Aeromantic vertrouwd klinkt, is er vanwege de verschillende invloeden toch de nodige diversiteit. Daardoor verveelt het album niet snel, al zijn de sterkste songs vooral in de bovenste helft van de tracklist te vinden. Het ene hoogtepunt volgt na het andere. Ook daarna blijft het songmateriaal aangenaam en zijn er geslaagde experimenten waardoor je aan de boxen gekluisterd blijft. The Night Flight Orchestra vindt met Aeromantic een goede balans tussen herkenbaar blijven en vernieuwen. Een positieve vibe in je woon-/slaapkamer is gegarandeerd.

Tracklist:
1. Servants Of The Air
2. Divinyls
3. If Tonight Is Our Only Chance
4. This Boy's Last Summer
5. Curves
6. Transmissions
7. Aeromantic
8. Golden Swansdown
9. Taurus
10. Carmencita Seven
11. Sister Mercurial
12. Dead Of Winter
13. City Lights And Moonbeams (bonustrack)

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 15 maart 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.