Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Firespawn - The Reprobate
Jaar van release: 2017
Label: Century Media Records
Firespawn - The Reprobate
“Support death metal, worship satan and drink beer.” Zo simpel is het volgens Victor Brandt, één van de initiators van Firespawn. De bassist van Entombed A.D. vindt met deze identiteit de ideale outlet voor zijn componeerkwaliteiten. De uitvoering geschiedt naast Victor op gitaar door Alex Impaler (Necrophobic), Lars-Göran Petrov, Matte Modin en Fredrik Folkare (Unleashed, Necrophobic). Niet de minsten dus.

Firespawn pakt een stuk bruter uit dan Entombed A.D., Necrophobic of Unleashed. Regelmatig vliegen de blasts om je oren zoals in het razendsnelle, Vader-achtige Generals Creed. De songs zijn compact qua opzet. Een paar nummers zijn wat langer en bieden op technisch vlak meer dan andere tracks. Zo bevat Damnatio Ad Bestias veel fraai leadwerk van Fredrik. Het gitaarwerk is het sterkste onderdeel van de muziek. De sound is vol en scherp. Het draait op dit album vooral om de riffs. Die zijn vaak in orde, al worden ze na verloop van tijd wat minder sterk en soms iets té simpel, zoals in The Whitechapel Murderer.

Waar in de meeste tracks het tempo hoog ligt, gaat in het lompe Death By Impalement de voet van het gaspedaal af. Net als op het debuut zingt Lars-Göran hier even clean, iets dat hem wat minder goed afgaat dan in Lucifer Has Spoken. Het is goed dat er afwisseling in tempo zit. Dat geeft het gevoel dat je niet de hele tijd naar hetzelfde zit te luisteren. Toch is Firespawn op zijn sterkst als er meer tempo in komt. De mannen gaan dan lekker los en zodoende krijgt de muziek de juiste energie: bruut, agressief, maar nooit onbeheersd. Morbid Angel komt een aantal keer in gedachten op als vergelijkingsmateriaal en uiteraard Unleashed, vanwege het gitaarwerk van Fredrik. A Patient Wolf wijkt met zijn thrashgerichte benadering af van de rest.

The Reprobate is gewoon een lekkere blackened deathmetalplaat die sterk aanvangt en na een wat mindere fase halverwege ook weer sterk eindigt. Verwacht echter geen wonderen van deze supergroep. Dit is gewoon goed uitgevoerde, brutale old school death metal van zowel de Amerikaanse als Zweedse school met een occult sfeertje, waar prima op te headbangen is.

Tracklist:
1. Serpent Of The Ocean
2. Blood Eagle
3. Full Of Hate
4. Damnatio Ad Bestias
5. Death By Impalement
6. Gernerals Creed
7. The White Chapel Murderer
8. A Patient Wolf
9. The Reprobate
10. Nightwalkers

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 4 mei 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.