Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Iron Reagan - Crossover Ministry
Jaar van release: 2017
Label: Relapse Records
Iron Reagan - Crossover Ministry
Iron Reagan is terug met zijn derde langspeler. Wat voor zanger Tony Forestabegon begon als een project naast Municipal Waste, is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige groep met evenveel (dan wel hogere) prioriteit. Inmiddels behoort de thrash/crossover-formatie dan ook tot een van de meest toonaangevende bands uit de nieuwe lichting van het genre.

Met Crossover Ministry gaat Iron Reagan dan ook vrolijk verder, waar het twee albums eerder mee begon. Felle thrash met een stampende hardcore-attitude, verpakt in snelle, korte tracks in de traditie van Cro-Mags, Nuclear Assault, D.R.I, M.O.D en Municipal Waste. De plaat is dan ook een non-stop adrenaline-stoot met een kracht die elke pit continu op stoom houdt.

De kracht zit hem dan ook in de vurigheid waarmee Iron Reagan zijn nummers presenteert. De schreeuwerige en agressieve zang van frontman Tony Foresta, aangevuld met de snelle thrashriffs van Mark Bronzino en Phillip Hall, zijn een genot om aan te horen en het speelplezier straalt ervanaf. De muziek is hard, opvliegend, vol tempo en tekstueel doordrenkt met zwartgallige humor. Foresta gaan weer lekker tekeer tegen zaken als religie en zijn volgelingen, regering en wereldorde, rijkeluiskinderen en 'aanstellende' buren, terwijl het gitaarspel meer teruggrijpt op een versnelde versie van Anthrax ten tijde van Among The Living.

Wat ditmaal opvalt is dat de meeste tracks langer van duur zijn, al weet Parents Of Tommorow met zijn speelduur van vijf seconden het gemiddelde wel weer omlaag te halen. Het zorgt in ieder geval voor wat consistenter materiaal dan op voorganger Tyranny Of Will. De nummers hebben een duidelijke kop en staart en de boodschap neemt niet meer ruimte in dan nodig is om over te brengen. Waar op het vorige album de plank af en toe misgeslagen werd door een overdaad aan te korte songs en abrupte eindes, is er dit keer geen sprake van. Dat levert in ieder geval sterke tracks op als het baldadige Fuck The Neighbors, More War, Dead With My Friends en You Never Learn.

Daarmee komt Iron Reagan nog beter voor de dag met Crossover Ministry dan met voorganger Tyranny Of Will, dat ook al geen misselijke release was. De combinatie van onvermoeibare energie en het furieuze spel van de bandleden zorgt voor een heerlijke crossover-plaat, die zich lekker ouderwets overal tegen afzet. Voor de genre-sympathisanten is dit dan ook een must.

Tracklist:
1. A Dying World
2. You Never Learn
3. Grim Business
4. Dead With My Friends
5. No Sell
6. Condition Evolution
7. Fuck The Neighbors
8. Power Of The Skull
9. Crossover Ministry
10. More War
11. Blatant Violence
12. Parents Of Tomorrow
13. Bleed The Fifth
14. Megachurch
15. Shame Spiral
16. Dogsnotgods
17. Eat Or Be Eaten
18. Twist Your Fate

Score: 84 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 21 februari 2017

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.