Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Schwartzberg (Mountain) - 83
  • Bart Maris (X-Legged Sally) - 60
  • Cameron Heacock (American Head Charge) - 47
  • Chris King (Antonamasia) - 42
  • Edgar Winter (The Edgar Winter Group) - 79
  • Hugh McDonald (Bon Jovi) - 75
  • Jake Holmes - 86
  • Jared Anderson (Hate Eternal)† - 50
  • Oliver Weislogel (Stormwitch) - 55
  • Parker Lundgren (Queensrÿche) - 39

Vandaag overleden:
  • Ian "Lemmy" Kilmister (Motörhead) - 2015
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold) - 2009
Review

Degenerate - Demo 2016
Jaar van release: 2016
Label: eigen beheer

Degenerate - Demo 2016

Songwriter, muzikant en producer Rens H. liep jarenlang rond met het idee om een moderne thrash/death-hybrid neer te zetten. Nadat hij in contact kwam met drummer Melle Kramer was de tijd rijp om daar iets mee te doen. Melle was drummer bij Obsidian (een progressieve deathmetalband die er in 2012 mee ophield) en zijn technische stijl was precies waar Rens naar op zoek was. Het duo ging de studio in om de ideeën vorm te geven en de eerste vier tracks staan op Demo 2016.

Degenerate slaat een brug tussen oud en nieuw, met een crossover van thrash, groove, melodeath en metalcore. Opener Gaia’s Voice is behoorlijk rechttoe-rechtaan, waarin een groove/thrash-karakter overheerst. Dead Set gaat lekker thrashend van start, maar wordt gaande weg melodieuzer en bevat een goede mix van old school en moderne metal. Half Life zoekt meer de richting van metalcore. In afsluiter Lizzy heeft melodeath de overhand, maar dit nummer heeft de neiging wat voort te kabbelen door het langzamere tempo en de speelduur. Door de lange gitaarsolo, gevolgd door een akoestische outro, ligt verveling op de loer.

De inspiratie haalde Degenerate bij Testament, Sepultura (de Max Cavalera-era), Unearth en Children Of Bodom. De sound is prima en er wordt lekker strak gespeeld, met pakkende melodielijnen. Wie echter op zoek is naar vernieuwing, is bij Degenerate aan het verkeerde adres. Daar is overigens helemaal niets mis mee, dus wat mij betreft geen punt van kritiek.

Tracklist:
1. Gaia's Vice
2. Dead Set
3. Half Life
4. Lizzy

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 14 juli 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.