Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 23-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian Hector (Ahab) - 50
  • Elwood Francis (ZZ Top) - 65
  • Johan Längqvist (Candlemass) - 63
  • Keith Moon (The Who)† - 80
  • Mike Clink (producent) - 74

Vandaag overleden:
  • Joey LaCaze (Eyehategod) - 2013
Review

Eyehategod - Eyehategod
Jaar van release: 2014
Label: Century Media Records

Eyehategod  - Eyehategod

Een comeback is altijd spannend voor een band en de fans. In het geval van sludge/doomformatie Eyehategod is er bijna vijftien jaar geen studioalbum uitgebracht. De comeback line-up was tot en met de opnames van het nieuwe, zelfgetitelde album ongewijzigd. Ware het niet dat gedurende de opnames drummer Joey LaCaze onverwacht overleed als gevolg van zijn chronische astma. Alle drumtracks van LaCaze waren voor zijn overlijden wel opgenomen zodat deze gebruikt konden worden bij het nieuwe album.

Vijftien jaar kan veel doen veranderen op het gebied van het geluid van een band. Geen nood aan de man voor de Eyehategod-fans, want de band klinkt namelijk zoals het altijd heeft geklonken. Eyehategod gaat verder waar de band was gebleven met het laatste album Confederacy Of Ruined Lives in 2000. Op het nieuwe album krijgt de luisteraar de vertrouwde vuige sludge/doom te horen. De riffs doen vaak denken aan Black Sabbath, maar dan flink ontspoord en voorzien van veel feedback. Daaroverheen schreeuwt Mike IX Williams als vanouds met zijn getergde, furieuze, gal spuwende en soms gekwelde vocalen.

Op het eerste gehoor klinkt de plaat misschien vrij simplistisch, maar op langere termijn blijven de nummers interessant, vooral door de opmerkelijke loopjes in de riffs en continu wijzigende tempo’s en breaks. Parish Motel Sickness, Quitters’s Offensive en Nobody Told Me zijn daar goede voorbeelden van. Op Medicine Noose klinkt de band bijna als de andere NOLA(New Orleans, Louisiana)-band Down. Het drumwerk op de plaat doet je toch realiseren dat de wereld het zonder een uitstekende drummer moet stellen. Met name op Flags And Cities Bound en Worthless Rescue is LaCaze’s drumwerk genieten. Vooral het einde van Worthless Rescue is een kippenvelmoment als na de fade-out alleen nog LaCaze’s drums te horen zijn.

Verder valt er weinig over te vertellen, want Eyehategod doet op het nieuwe album simpelweg niets nieuws. Toch heeft de band een opmerkelijke, unieke sound, die wellicht niet voor iedere luisteraar geschikt is, maar wel staat als een huis. Liefhebbers van vorige albums kunnen Eyehategod zonder aarzeling aanschaffen.

Tracklist:
1. Agitation! Propaganda!
2. Trying To Crack The Hard Dollar
3. Parish Motel Sickness
4. Quitter’s Offensive
5. Nobody Told Me
6. Worthless Rescue
7. Framed To The Wall
8. Robitussin And Rejection
9. Flags And Cities Bound
10. Medicine Noose
11. The Age Of Bootcamp

Score: 78 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 23 augustus 2014

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.