Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 54

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

Today Is The Day - Temple Of The Morning Star (re-release)
Jaar van release: 2006
Label: Relapse Records
Today Is The Day - Temple Of The Morning Star (re-release)
Today Is The Day is het geesteskindje van Reverend Steve Austin, niet de pro-worstelaar cq. acteur, maar de geniale gek die de muziekwereld al sinds 1993 terroriseert met zijn zogenaamde “psychopath metal”. Want psychopatisch kan je de muziek van Today Is The Day wel noemen. Vooral het overspannen, en bij vlagen hysterische stemgeluid in combinatie met de wel erg directe teksten van Austin zelf doen je vermoeden dat hij misschien beter in een ‘straightjacket’ tussen vier muren zou moeten zitten.

Helaas gaat het hier niet om een opvolger van het prima Kiss The Pig album dat intussen alweer twee jaar geleden uitkwam, maar om een re-release van Temple Of The Morning Star het eerste album dat Today Is The Day uitbracht op het Relapse label. De albums ervoor kwamen allemaal uit op het Amphetamine Reptile label. De re-issue van Temple Of The Morning Star is geremastered en voorzien van uitgebreide zogenaamde ‘liner notes’ en uitgebreide fotografie. Als extra is bovendien een cover van het Black Sabbath nummer Sabbath Bloody Sabbath te vinden.

Het is vrij lastig uitleggen aan personen die Today Is The Day niet kennen wat ze kunnen verwachten, je zou het kunnen omschrijven als een combinatie van het beste van de wat oudere Neurosis, Napalm Death, en bands als Halo en Merzbow voorzien van her en der verknipte film samples. Kortom een behoorlijk extreem mengsel van stijlen dus. Verwacht echter geen rommeltje want naast Austin, die een prima gitarist is, heeft hij zich altijd omgeven door topmuzikanten die later onder anderen in bands als Burnt By The Sun, Circle Of Dead Children, en Mastodon opdoken. En ook op dit album wordt er prima gemusiceerd.

Temple Of The Morningstar was al een prima album, en deze re-release maakt het alleen maar beter, echter ben ik persoonlijk meer een liefhebber van het latere werk. Het eerder genoemde Kiss The Pig, en zijn magnum opus het 2,5 uur durende Sadness Will Prevail. Albums die naar mijn mening toch iets beter uitgewerkt zijn.

Al met al is dit geen album voor tere zieltjes, maar een ieder die wel van een potje extreem sonisch geweld, en eerder genoemde bands, houd kan ik dit van harte aanraden.

Tracklist:
1. Temple Of The Morning Star (Acoustic)
2. The Man Who Loves To Hurt Himself
3. Blindspot
4. High As The Sky
5. Miracle
6. Kill Yourself
7. Mankind
8. Pinnacle
9. Crutch
10. Root Of All Evil
11. Satan Is Alive
12. Rabid Lassie
13. Friend For Life
14. My Life With You
15. I See You
16. Hermaphrodite
17. Temple Of The Morning Star
18. Sabbath Bloody Sabbath (bonus song)
Reviewer: Armand
Toegevoegd: 21 november 2006

Meer Today Is The Day:

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.