Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Teglund (Cult Of Luna) - 43
  • Emil Dragutinovic (Devian) - 46
  • Lars Wehner (Suidakra) - 48
  • Mississippi Fred McDowell† - 122
  • Rob Zombie (White Zombie) - 61
  • Wendell "DJ Hurricane" Fite (Beastie Boys) - 61
  • Zack de la Rocha (Rage Against The Machine) - 56
Review

Melodic Meltdown - The Missing Link
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer

Melodic Meltdown - The Missing Link

In de review van Second Skin zei ik al dat er een hogere score voor Melodic Meltdown zou zijn weggelegd als ze een betere producer zochten en hun mengelmoes van stijlen wat meer vorm gaven. Met deze (van de site te downloaden) demo hebben ze in ieder geval het laatste probleem goed verholpen.

De twee nummers op de Missing Link klinken ditmaal meer rock georiënteerd waardoor de chaotische dubbele basdrumschema’s en priegelgitaarsolo’s achterwege blijven. Wat overblijft zijn lichte progressieve songstructuren, sfeervolle zang en gitaarlijnen en emotionelere teksten. Vooral afsluiter Virulence is een pareltje en heeft alles wat een goede rockballad hoort te hebben: gevoel en ballen.

Zanger Jacob Froberg is vooruit gegaan en klinkt al veel minder beknepen dan op het voorgaande album en ook Michael Søbygge vonkt nog als vanouds, zij het wat ingetogener. De ritmesectie blijft onveranderd qua stijl, maar speelt nog even strak als tevoren. Alleen de productie blijft matig, iets wat gelukkig door de wat consistentere speelstijl niet zo vervelend is als hiervoor. Dit kleine minpuntje neemt echter niet weg dat The Missing Link een behoorlijke demo is geworden die Melodic Meltdown al iets meer in de juiste richting stuurt.

Tracklist:
1. What I Forgot
2. Virulence…

Score: 77 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 13 februari 2006

Meer Melodic Meltdown:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.