Into The Grave 2026
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 28-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bassem Deaibess (The Hourglass) - 48
  • Clevdh (Orakle) - 46
  • Daniel Botti (Node) - 47
  • Gylve "Fenriz" Nagell (Darkthrone) - 54
  • Jesper Strömblad (In Flames) - 53
  • Jonas Eriksson (Lake Of Tears) - 52
  • Matt Cameron (Soundgarden) - 63
  • Muhammed Suiçmez (Necrophagist) - 50
  • Sigurd "Satyr" Wongraven (Satyricon) - 50
  • Steve Smyth (Nevermore) - 55
Review

Melodic Meltdown - The Missing Link
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer

Melodic Meltdown - The Missing Link

In de review van Second Skin zei ik al dat er een hogere score voor Melodic Meltdown zou zijn weggelegd als ze een betere producer zochten en hun mengelmoes van stijlen wat meer vorm gaven. Met deze (van de site te downloaden) demo hebben ze in ieder geval het laatste probleem goed verholpen.

De twee nummers op de Missing Link klinken ditmaal meer rock georiënteerd waardoor de chaotische dubbele basdrumschema’s en priegelgitaarsolo’s achterwege blijven. Wat overblijft zijn lichte progressieve songstructuren, sfeervolle zang en gitaarlijnen en emotionelere teksten. Vooral afsluiter Virulence is een pareltje en heeft alles wat een goede rockballad hoort te hebben: gevoel en ballen.

Zanger Jacob Froberg is vooruit gegaan en klinkt al veel minder beknepen dan op het voorgaande album en ook Michael Søbygge vonkt nog als vanouds, zij het wat ingetogener. De ritmesectie blijft onveranderd qua stijl, maar speelt nog even strak als tevoren. Alleen de productie blijft matig, iets wat gelukkig door de wat consistentere speelstijl niet zo vervelend is als hiervoor. Dit kleine minpuntje neemt echter niet weg dat The Missing Link een behoorlijke demo is geworden die Melodic Meltdown al iets meer in de juiste richting stuurt.

Tracklist:
1. What I Forgot
2. Virulence…

Score: 77 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 13 februari 2006

Meer Melodic Meltdown:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.