Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kuntz (Abydos) - 63
  • Antto Einari Melasniemi (HIM) - 50
  • Daniel Svensson (In Flames) - 48
  • Davide Pesola (Klimt 1918) - 47
  • Hayashi Yoshiki (X Japan) - 60
  • Joey Zampella (Life Of Agony) - 54
  • Michael "Mike D" Diamond (Beastie Boys) - 60
  • Oliver Sykes (Bring Me The Horizon) - 39
  • Thomas Petersson (Tiamat) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Paley (The Paley Brothers) - 2024
  • Mike Pinera (Blues Image) - 2024
  • Robin Miller (King Crimson) - 2014
Review

Melodic Meltdown - Second Skin
Jaar van release: 2003
Label: Eigen beheer

Melodic Meltdown - Second Skin

Hier hebben we weer een typisch geval van ‘nog net niet’. Het is duidelijk dat de muzikanten van Melodic Meltdown allen talent hebben (er moet een reden zijn dat gitarist Michael Søbygge al 3 soloalbums heeft) en weten hoe ze nummers moeten schrijven; het grote probleem is echter dat ze nog niet weten in welk opzicht ze het moeten gebruiken.

De solo’s zijn uit de kunst en de ritmesectie is bijzonder strak en gevarieerd, het punt is echter dat men in de songs niet kan kiezen tussen gevoel en techniek. De simpele nummers klinken erg lekker en blijven langer nagonzen, maar zodra de muzikanten beginnen te patsen met hun muzikale kunsten ontstaat er een zekere vorm van zielloosheid die de nummers geen goed doet. Daarnaast is de productie derhalve matig dat een hoop sfeer verloren gaat.

De zanger doet zijn best en slaagt er redelijk in memorabele zanglijnen tevoorschijn te toveren; jammer alleen dat hij in de hogere regionen soms te beknepen en geforceerd klinkt om echt te overtuigen. Een ander kritiek punt is het feit dat er teveel stijlen door elkaar gegooid worden waardoor het geheel soms te chaotisch overkomt. De band zegt power metal te spelen, maar slaagt er niet in iets uit te halen wat zo overkomt; ik zou persoonlijk eerder progressive heavy/thrash met jazz, funk en neoklassieke invloeden zeggen. Voor de liefhebbers van een ‘eigen stijl’ misschien erg prettig om te horen, maar door de productie komt alles eerder afgeraffeld dan doordacht over.

Tot nu toe heb ik niet bijster positief geklonken waardoor ik de band toch ergens tekort doe. Second Skin laat namelijk wel een band met potentie horen. Indien men alle invloeden goed weet samen te smelten tot een geheel en er een betere producent wordt gezocht zal het volgende album vast een hogere score krijgen dan ik nu geef. Tot die tijd is dit album niet meer dan ‘voldoende’.

Tracklist:
1. Chaging Skin
2. A New Beginning
3. One Day
4. Memory Lane
5. The Matrix
6. Illusions of You
7. Dragon's Teeth
8. Opening Another Door
9. Cold Days To Clear Your Mind
10. Gods of War
11. Fire & Ice
12. Sleepwalker
13. Sleepwalker (re-mix)

Score: 64 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 7 februari 2006

Meer Melodic Meltdown:

Melodic Meltdown - Second Skin
Reactie van Luck op 21-04-2011 om 12:48u

B3q6I8 That's way the besestt answer so far!

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.