Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 22-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Agnew (Diablo Blvd) - 53
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis)† - 63
  • Carsten Frank (Human Fortress) - 49
  • Florent Taillandier (Manigance) - 52
  • Guillermo Sanchez (Rata Blanca) - 61
  • Manos Kompos (Blade Of Spirit) - 45
  • Marcel "Schmier" Schirmer (Destruction) - 59
  • Rick Nielsen (Cheap Trick) - 77
  • Willem Verbuyst (Vanderbuyst) - 47

Vandaag overleden:
  • Jimmy Work - 2018
  • Mick Cocks (Rose Tattoo) - 2009
  • Mike Scaccia (Ministry) - 2012
Review

Calibern - The Darkest Night
Jaar van release: 2004
Label: Eigen beheer

Calibern - The Darkest Night

Persoonlijk vind ik het een goede zaak dat Nederland ondanks de overkill aan death en grind bandjes ook nog steeds een aantal heavy metal bands herbergt. Ik noem dan bijvoorbeeld namen als Black Knight, Mental Captivity, Methusalem en Roadkill. Het uit Delft afkomstige Calibern heeft de kwaliteiten van bovenstaande acts nog net niet, maar zit getuige hun laatste live optreden goed in de richting.

De liederen die ten gehore worden gebracht liggen in het straatje Rainbow, Iron Maiden en Saxon. De songs zitten muzikaal allen goed in elkaar en hebben verschillende tempowisselingen waarbij vooral de sterke ritmesectie in positieve zin opvalt. Het geheel is echter wel zo vernieuwend als een boterham met kaas, maar gelukkig ook zo lekker. Het punt waar de band anders door klinkt dan de meeste bands zit hem in de zang van Federico die moeilijk te vergelijken valt met andere vocalisten uit het genre. Slechts op ‘The Darkest Night’ bespeur ik in de verte een Biff Byford-achtig (Saxon) stemgeluid, maar meer dan een verre gelijkenis is het ook niet.

Klein puntje van kritiek wil ik nog wel uiten over de teksten van ‘Tell Me Little Lies’ en ‘Fly Away’ die net iets te simpel op me overkomen. Daar staat wel tegenover dat we voor een demo een behoorlijke productie hebben waar ieder instrument goed tot zijn recht komt. Calibern heeft met deze demo nog geen klassieker geproduceerd maar zal zeker in de smaak vallen bij de old school liefhebbers die dit kikkerlandje herbergt.

Tracklist:
1. Tell Me Little Lies
2. Nearest Station
3. Fly Away
4. No Return
5. The Darkest Night

Score: 73 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 6 december 2005

Meer Calibern:

Calibern - The Darkest Night
Reactie van Argus op 06-12-2005 om 21:28u
Score: 100 / 100

Go Fe !

Calibern - The Darkest Night
Reactie van Fe op 13-12-2005 om 14:48u

Hell Yeah :P

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.