Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Neverland - Neverland
Jaar van release: 2003
Label: Eigen beheer
Neverland - Neverland
Drie Zwitsers en drie Duitsers vormen samen Neverland. Voor ik het album voor de eerste keer had beluisterd, verwachtte ik standaard powermetal. Mijn verrassing was dan ook groot toen ik een vrij agressieve Symphony X-achtige gitaarriff hoorde. Terwijl ik luisterde naar de mini cd las ik dat de zanger beïnvloed is door Russel Allen en DC Cooper, de gitaristen door Michael Romeo, Kirk Hammet en meneer Malmsteen, de bassist door John Myung, de toetsenman door Jens Johansson en Andre Andersson en de drummer door onder andere Mike Portnoy. Ook las ik dat de heren elkaar hebben ontmoet op de muziekacademie en deze informatie maakte mij duidelijk dat de heren goede muzikanten zijn.

De grote vraag die toen bij mij opkwam was: ze kunnen zeer goed spelen, maar kunnen ze ook nummers schrijven? En de vraag die met die vraag ook direct in we opkwam: treden ze uit de al bewandelde paden van Symphony X; kortom zijn ze meer dan een 'clone-band'? Op die eerste vraag kan ik stellig 'ja' antwoorden. De vier nummers op deze mini cd klinken soepel, de refreinen blijven hangen, en de instrumentenmasturbatie blijft binnen de perken. De vier nummers lijken echter iets te veel op elkaar, maar dit schijfje blijft compositorisch toch 20 minuten lang boeien. Op die tweede vraag moet ik 'nog niet echt' antwoorden. De vier composities doen me echt veel te sterk denken aan Symphony X en Yngwie 'don't fuck with me' Malmsteen.

Maar alles bij elkaar opgeteld, is dit een goede en vooral erg professionele eerste echte release. Fans die niet willen blijven wachten tot Symphony X nog eens een album uitbrengt, kunnen dit een uitchecken.

Tracklist:
1. Neverland
2. No time te lose
3. Express your servant
4. Mysteria

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 1 juni 2004

Meer Neverland:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.