Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bas Maas (Doro) - 49
  • Chris Goss (Masters Of Reality) - 68
  • Chris Tsangarides (producent)† - 70
  • Gilby Clarke (Guns N' Roses) - 64
  • Tarja Turunen (Nightwish) - 49
  • Tony Hajjar (At The Drive-In) - 52
  • Vibeke Stene (Tristania) - 48

Vandaag overleden:
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count) - 2004
Review

Black Rainbows - Cosmic Ritual Supertrip
Jaar van release: 2020
Label: Heavy Psych Sounds

Black Rainbows - Cosmic Ritual Supertrip

Black Rainbows is een Italiaanse band met inmiddels al acht albums op zijn naam. De band bestaat sinds 2005, beschrijft zichzelf als heavy psych stoner 70's fuzz rock en houdt zeker niet vast aan een specifiek genre. De nieuwste release heet Cosmic Ritual Supertrip en voelt precies zoals de titel al aangeeft. Het album bestaat uit twaalf gave nummers met allemaal een eigen vibe. Black Rainbows bestaat uit slechts drie leden. Gabriele Fiori bespeelt de gitaar en doet de vocals, Edoardo Mancini bespeelt de bas en Filippo Ragazzoni bespeelt de drums.

Wat meteen opvalt bij dit album is het feit dat de instrumenten zo goed in elkaar opgaan dat het bijna lijkt alsof er meer dan drie leden aanwezig zijn. De nummers duren niet erg lang in vergelijking met die op voorgaande albums, maar dat haalt de kwaliteit van het album niet naar beneden. Elke track heeft een eigen sfeer. Zo is het nummer Universal Phase, dat overigens een van de beste riffs van het hele album bevat samen met Isolation, vooral doomy, terwijl Radio 666 meer groovy en catchy is. Halverwege het album komt de track The Great Design. Het nummer is semi-akoestisch en zorgt voor een fijne afwisseling voordat je weer in de fantastische riff-gevulde composities wordt gegooid. Iets wat wel tegenvalt is de bas. Deze is zeker niet slecht, maar valt soms wat weg tussen de riffs en drums. In Glittereyzed valt dat dan wel weer mee, want daarin is de bas overduidelijk aanwezig.

Het album bestaat uit de perfecte nummers voor een roadtrip, en je kan je hoofd en voet niet tegenhouden om mee te knikken en tikken met het ritme. Er zitten genoeg killer-riffs en melodieën in en dankzij het fuzzy geluid blijft de muziek toch behoorlijk heavy. De nummers zijn korter dan voorgaande albums, maar het feit dat elk nummer een banger is maakt dat weer goed. Dit album zorgt ervoor dat ik direct in mijn auto zou springen en het op volle toeren zou draaien. Dit is zeker hun beste album tot dusver.

Tracklist:
1. At Midnight You Cry
2. Universal Phase
3. Radio 666
4. Isolation
5. The Great Design
6. Hypnotized By The Solenoid
7. Master Rocket Power Blast
8. Snowball
9. Glittereyzed
10. Sacred Graal
11. Searching For Satellites Part I & II
12. Fire Breather

Score: 90 / 100

Reviewer: Chantal
Toegevoegd: 1 juni 2020

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.