Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 54

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

We.Own.The.Sky - Home
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer
We.Own.The.Sky - Home
Het Griekse postrockensemble We.Own.The.Sky (heel genreverantwoord geschreven mét overbodige punten in de bandnaam om op te vallen) heeft de tijd genomen om aan zijn tweede langspeler te schaven. Liefst vier jaar geleden verscheen het fijne debuutalbum Earths Collide. De opvolger Home verscheen eind vorig jaar in eigen beheer. De groep uit Athene houdt het liefst de zaken in eigen hand, want de plaat is door de band zelf geproduceerd. Het resultaat mag er zijn, want Home is een erg professioneel en sterk album geworden, dat vooral opvalt door de aandacht voor detail.

De band put op deze nieuwe full-length uit een divers scala aan invloeden. Niet alleen post-rock, maar ook post-metal, ambient en elektronica behoren tot de smaken die de luisteraar krijgt geserveerd op Home. De nummers op dit album zijn dan ook bijzonder veelzijdig, ondanks hun bijna geheel instrumentale karakter (alleen in het afsluitende Akai Ito wordt gezongen). Ze kunnen vaak bogen op krachtige, hoekige riffs (Ikigai) en prima ondersteunend drumwerk. Tegelijkertijd zijn er op de achtergrond veel spannende details te vinden, nu eens in de vorm van subtiele gitaarfeedback, dan weer door middel van een bijzonder fraaie melodielijn. Daardoor wint de muziek aan rijkheid, zeker wanneer de uitstekende productie die details ook nog eens op uitstekende wijze belicht.

Van de negen tracks op Home is er geen enkele ondermaats. Bovendien laten ze allemaal andere facetten van We.Own.The.Sky horen. Zo is de kalme opener First Breath opgebouwd rondom subtiele beats en bliepjes, waardoor het nummer sterk doet denken aan Anathema (Distant Satellites). Het ijzersterke We Align beroept zich meer op klassieke post-rock. Middels fraai gitaarwerk en spannende dynamiek werkt de band toe naar mooi hoogtepunt. In het met woeste, explosieve drumritmes en stevige, hakkende riffs gelardeerde Of New Beginnings laat de band zich van zijn meest onstuimige kant horen, terwijl Youth juist opvalt door zijn onweerstaanbare, optimistische rock-riff.

Zoals de titel doet vermoeden, is de rode draad van het album het thema ‘thuis’: de betekenis die we toekennen aan zaken die ons dierbaar zijn en de plek die we als veilige haven zien. Het thema wordt vertaald in dromerige composities, die stuk voor stuk gekenmerkt worden door een heerlijke ‘flow’. De plaat klinkt bovendien fris en energiek, wat toch best bijzonder is in een inmiddels behoorlijk uitgemolken genre als post-rock. Om een lang verhaal kort te maken: We.Own.The.Sky zet zichzelf met Home ferm op de internationale kaart. Wie groepen als Long Distance Calling, Followed By Ghosts en Oak kan waarderen, zal ook op Home veel van zijn gading vinden.

Tracklist:
1. First Breath
2. Ikigai
3. We Align
4. Of New Beginnings
5. Youth
6. Coexist
7. Heavy Heart
8. This Space Between Us
9. Akai Ito

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 februari 2020

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.