Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Midnight - Rebirth By Blasphemy
Jaar van release: 2020
Label: Metal Blade Records
Midnight - Rebirth By Blasphemy
Midnight is het soloproject van de Amerikaan Jamie Walters, die opereert onder het pseudoniem Athenar. De eerste demo van dit blackened thrashmetalproject verscheen al in 2003, maar de eerste langspeler liet tot 2014 op zich wachten. Athenar wilde eigenlijk alleen maar ep's en splits uitbrengen, maar na elf jaar veranderde hij toch van gedachten. Nu heeft hij duidelijk de smaak te pakken, want zes jaar later verschijnt de vierde full-length Rebirth By Blasphemy. De albums die Athenar zo rap uitbrengt, werpen duidelijk hun vruchten af. Midnight heeft onderhand namelijk aardig wat fans. Dit album wordt dan ook, als eerste van Midnight, uitgebracht door Metal Blade Records.

Door dit contract is waarschijnlijk meer geld vrijgekomen voor de productie. Deze is in vergelijking met de vorige albums namelijk verbeterd. De muziek klinkt gelikter en minder vuig dan op voorgaande platen. Dit zou voor sommige fans een afknapper kunnen zijn, aangezien Midnights geluid werd getypeerd door de punkinvloeden en de ruige productiekwaliteit. Aan de andere kant is de muziek een stukje toegankelijker geworden en neigt deze nu meer naar thrash metal dan punk. Het is maar net waar je voorkeuren en verwachtingen liggen of dit een verbetering of kritiekpunt is.

Gelukkig maakt Athenar nog steeds fijne, vurige blackened thrash metal. Vanaf opener Fucking Speed And Darkness is het duidelijk dat het lastig is stil om te blijven zitten. De gitaarsolo’s en aanstekelijke melodieën zorgen ervoor dat het nummer snel in je hoofd zit. De energie spat ervan af, maar ook van andere snelle nummers als Devil’s Excrement en Raw Attack. Er zijn ook genoeg midtemponummers. Tijdens onder andere Rising Scum en het titelnummer wordt het gas wat teruggenomen. De sfeer is grimmiger en de nadruk ligt meer op het gitaarwerk.

Dat Athenar erg houdt van de basgitaar is op dit album minder te horen dan op voorgaand werk. Desalniettemin zijn de baslijnen duidelijk aanwezig en geven deze de muziek een fijn punkrandje. Zijn gitaarwerk is uitstekend. Zowel de ritmepartijen als de solo’s zijn goed uitgevoerd en klinken afwisselend. Zijn rauwe stem werkt aanstekelijk en de teksten zitten zo in je hoofd. Hij articuleert goed en weet een fijne tussenweg te vinden tussen thrashy gegrom en blackmetalgekrijs. Hij lijkt zijn inspiratie te halen bij zangers als Cronos (Venom) en Tom Angelripper (Sodom).

Midnight heeft met Rebirth By Blasphemy een stap vooruit gezet. Nu Athenar heeft getekend bij een groot label, lijkt het erop dat hij klaar is voor een groter publiek. De geliktere productie en ietwat toegankelijkere nummers hebben ervoor gezorgd dat dit album eerder fans van Toxic Holocaust aanspreekt dan fans van Deströyer 666. Dit is uiteraard niet per se negatief. Rebirth By Blasphemy is namelijk een erg vermakelijk album, gevuld met vurige nummers.

Tracklist:
1. Fucking Speed And Darkness
2. Rebirth By Blasphemy
3. Escape The Grave
4. Devil’s Excrement
5. Rising Scum
6. Warning From The Reaper
7. Cursed Possessions
8. Raw Attack
9. The Sounds Of Hell
10. You Can Drag Me Through Fire

Score: 78 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 17 februari 2020

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.