Fleddy Melculy
    23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
    23 november:
  • Long Distance Calling
  • Moral Law, Rising Risk en Spear
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Gruen (fotograaf) - 81
  • Dale Crover (Melvins) - 59
  • Dan Searle (Architects) - 39
  • David Kitay (componist) - 65
  • Gavin Harte (Callenish Circle) - 53
  • Iain Huntley (Rapture) - 50
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond)† - 54
  • John Leckie (producent) - 77
  • Juha-Pekka Alanen (Altaria) - 42
  • Kim Larsen (Gasolin')† - 81
  • Kristoffer Göbel (Falconer) - 48
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead)† - 77
  • Robert Trujillo (Metallica) - 62
  • Tom Searle (Architects)† - 39

Vandaag overleden:
  • Willy Lange (Lȧȧz Rockit) - 2018
Review

Bad Wolves - N.A.T.I.O.N.
Jaar van release: 2019
Label: Eleven Seven Music
Bad Wolves - N.A.T.I.O.N.
Bad Wolves is geen onbekende meer. Dat de band nog steeds de aandacht niet krijgt die deze wellicht zou moeten krijgen, is na het verschijnen van N.A.T.I.O.N. een understatement. In Europa althans. De Amerikanen wisten met de cover van The Cranberrie's Zombie een groot kijk- en luisterkanon te lanceren. De video is inmiddels tweehonderdvierentachtig miljoen keer bekeken op YouTube. Vocalist Tommy Vext fungeerde als stand-in toen Ivan Moody (Five Finger Death Punch) uit de running was. De overige muzikanten hebben ook een verleden bij grote bands (God Forbid en DevilDriver).

Bad Wolves is meer dan zomaar een allstarband. Op het vorige album Disobey (2018) is er al een puike mix van groovy, moderne metal te horen. Slechts één jaar later horen we een gezelschap dat een flinke stap voorwaarts weet te zetten met het tweede album N.A.T.I.O.N. Van alle tracks neigen I’ll Be There, No Messiah en Learn To Walk Again nog wel het meest naar het hardere werk van de vorige plaat. De basklanken staan iets te hard in de mix, maar het zorgt ook voor een moddervet geluid.

Vext benut zijn zangkwaliteiten optimaal tijdens de beklijvende melodielijnen van No Messiah. Wat een geweldig bereik heeft hij. Zijn zang doet regelmatig denken aan die van Howard Jones (Light The Torch). Muzikaal zijn invloeden van Five Finger Death Punch goed te horen, maar op vocaal gebied levert Tommie Vext sterker en veelzijdiger werk af dan Ivan Moody. De nummers rocken stevig weg en vervelen niet.

Tijdens het opzwepende Killing Me Slowly balanceert Bad Wolves tussen metal en rock, maar horen we ook een commerciële inslag. Het radiovriendelijke Sober kan dan ook niet ontbreken. De uitvoering is overigens prima. Het nummer creëert een balans tussen stevig en rustig materiaal op het album. Net als de gitaar- en zanglijnen van Back In The Days en Crying Game doet het muzikaal regelmatig aan het oude werk van Nickelback en Skindred denken. Dat mag misschien afschrikken, maar het tegendeel is waar. De eenvoud grijpt je bij de kladden en zorgt ervoor dat je de nummers zo mee kunt zingen. Het lijkt dat N.A.T.I.O.N. eindigt met een veel melodieuzere kant van de Amerikanen, maar uiteindelijk horen we met het voortstuwende L.A. Song toch nog wat metalen klanken.

Bad Wolves heeft mogen proeven van het succes en vaart een slimme koers op zijn tweede langspeler. Enerzijds bedient het zijn fans van groovende metal, en anderzijds probeert de band met toegankelijke rock een nieuwe schare fans aan te spreken. Het resultaat is een plaat met twaalf goede songs. Waar de collega’s van Five Finger Death Punch met steeds minder imponerend materiaal op de proppen komen, kunnen we met N.A.T.I.O.N. weer volop vooruit.

Tracklist:
1. I'll Be There
2. No Messiah
3. Learn To Walk Again
4. Killing Me Slowly
5. Better Off This Way
6. Foe Or Friend
7. Sober
8. Back In The Days
9. The Consumerist
10. Heaven So Heartless
11. Crying Game
12. L.A. Song

Score: 83 / 100

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 13 januari 2020

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.