Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Ringworm - Death Becomes My Voice
Jaar van release: 2019
Label: Relapse Records
Ringworm - Death Becomes My Voice
Cleveland's finest is terug! De betonvlechters van Ringworm hebben mijn aandacht al sinds de release van het succesalbum The Promise (2003). Hoewel dat album nog pure hardcore bevat, is het geluid gaandeweg verschoven richting metalcore. De band heeft zijn ware identiteit nooit overboord gegooid, want anno 2019 horen we nog steeds hondsdolle muzikanten die naar verwachting Zweedse sürstromming met een glimlach eten als ontbijt.

En jawel hoor, na een redelijk lange intro die overvloeit in Death Becomes My Voice vliegt Ringworm er op zijn achtste en gelijk getitelde album, met gestrekt been in. Het tempo ligt behoorlijk hoog, maar ondanks de break aan het einde, valt gebrek aan variatie op. Alsof de opname blijft hangen. Datzelfde geldt voor Acquiesce, waarbij ik me oprecht afvraag waarom uitgerekend dat nummer is gekozen als single. Dan doen Carnivores en Do Not Resuscitate het een stuk beter met een kortere duur en rakere klappen. Furieus zijn alle tracks overigens tot en met. In dat opzicht stelt Ringworm wederom niet teleur en mogen de bandleden zichzelf prijzen met deze gave.

De korte, statische gitaarriffs en dito drumwerk zijn als vanouds om te smullen tijdens Dead To Me, I Want To Tear The World Apart en het compacte, duivelse The God Of New Flesh. Met schuim op de bek brult zanger HF de agressie van zich af. Zijn grimmige stemgeluid is en blijft het handelskenmerk van Ringworm. De heerlijke, aanstekelijke tempowisselingen tijdens I Want To Tear The World Apart doen denken aan het oudere werk en daarmee behoort deze track zeker tot één van de favorieten. Of het vervolgens de moddervette breaks en het meeslepende gitaarwerk is in Separate Realities, de vlotte drumrolls tijdens Let It Burn of het hoge moshgehalte van Final Division: de boodschap is kristalhelder. De luisteraar kan niet ontsnappen en het gezelschap trekt je mee naar de onderwereld. Ringworm flikt het kunstje weer.

Door toedoen van het titelnummer Death Becomes My Voice en Acquiesce opent het album zwak en eentonig. Vanaf Do Not Resuscitate herpakken de mannen zich met een rechte rug en overdonderen ze voor de achtste keer met overtuigende, retestrakke metalcore waar menig band een puntje aan kan zuigen. Bedankt Ringworm, dat er nog steeds voldoende inspiratie is om overheen te kotsen. Dit is een regelrechte aanrader die nog menigmaal door de boxen zal brullen!

Tracklist:
1. Death Becomes My Voice
2. Carnivores
3. Acquiesce
4. Do Not Resuscitate
5. Dead To Me
6. The God Of New Flesh
7. I Want To Tear The World Apart
8. Dying By Design
9. Seperate Realities
10. Let It Burn
11. Final Division

Score: 86 / 100

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 1 mei 2019

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.