Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Review

Mechanism - Entering The Invisible Light
Jaar van release: 2018
Label: Eigen Beheer
Mechanism - Entering The Invisible Light
Eind vorig jaar stond Riverside ter promotie van Wasteland onder meer in TivoliVredenburg te Utrecht. Supportact aldaar was Mechanism, een progressieve rock/metalband die dit jaar tien jaar actief is en twee albums op zijn naam heeft staan. De Polen hadden in Utrecht wat pech met het geluid, maar wisten toch dermate indruk te maken dat sommige bezoekers met de twee cd’s huiswaarts vertrokken.

Het tweede album Entering The Invisible Light komt wat laat op gang. Het jarenzeventigtokkelintro I (inclusief sfeervolle bijdrage op didgeridoo) mag er weliswaar beslist zijn, maar de overgang naar de eerste reguliere track is groot. De heavy passages in Blindness hadden beter achterwege gelaten kunnen worden. Met name de extreme vocalen zijn niet geslaagd. Ook de ritmegitaren, die te ruig in de mix staan en te bruut klinken, zorgen voor een lagere score. Jammer, want verder is er niet veel mis met de track. III is net als V een overbodig intermezzo, dat dient als intro voor het grungy Mon(k)ey Business, met een experimentele gastbijdrage van jazztoetsenist Sławomir Łosowski (KOMBI). Net als in Blindness komen hierin de rustigere passages veel beter uit de verf dan de stevige secties. De hoekige, wat houterige riffs halen de flow uit deze track.

Met Authority As The Truth gaat het niveau omhoog. De bijdragen van de muzikanten sluiten beter op elkaar aan en de ten opzichte van het debuut verbeterde productie betaalt zich uit. In deze uitgesponnen track van ruim tien minuten combineert het kwartet elementen van A Perfect Circle, Katatonia en Pain Of Salvation. Met name de diepte in de melancholische, bijna psychedelische leadgitaarsound zorgt voor een prettige luisterervaring en wat te denken van de prima gitaarsolo? Zanger Rafał Stefanowski is in deze kolos op zijn sterkst met zijn rustige kopstem vol emotie en gesproken passages à la Daniel Gildenlöw. Het atmosferische Chemicals is een catchy rocktrack met een lekkere riff, sfeervolle leads en een memorabel refrein. In het tweedelige The Grand Confession komen de invloeden van Riverside en A Perfect Circle aan het oppervlak en doet de stem van Rafał denken aan die van VOLA-zanger Asger Mygind.

Het zijn deze momenten waarop de Polen als een eenheid klinken en ondertussen voor veel memorabele momenten en sfeer zorgen die uitnodigen om de cd nog eens op te zetten. Daarbij zijn vooral Stefanowski en Cywiński de smaakmakers. Het is jammer dat deze release zo’n lange en hobbelige aanloop nodig heeft voordat de heren zich van hun beste kant laten horen. Daarmee doen ze zichzelf tekort. Vreemd genoeg is het debuutalbum consistenter. Voor de toekomst ligt er dus nog een uitdaging op het gebied van songwriting.

Tracklist:
1. I
2. Blindness
3. III
4. Mon(k)ey Business
5. V
6. Authority As The Truth
7. Chemicals
8. VIII
9. The Grand Confusion, Pt 1
10. The Grand Confusion, Pt 2 (Truth As The Authority)
11. Entering The Invisible Light

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 26 maart 2019

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.