Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Manora - Dreamshapes
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Manora - Dreamshapes
Manora is een symfonische metalband uit Zuid-Holland. Een aantal jaren geleden zijn gitarist Ivo Visser en toetsenist Arthur Stok begonnen met het schrijven van songs voor het project, maar het duurt vanwege wisselingen nog tot eind vorig jaar voordat de line-up compleet is. Drummer Tijn Scholtze, bassist Tomasz Kisielewicz en zangeres Mirte van der Ham vormen samen met Ivo en Arthur een stabiel kwintet dat op 1 september zijn eerste ep wereldkundig maakte.

De release bevat vijf nummers in het straatje van het oude Delain, Epica, Within Temptation en After Forever (Endgame) en Nightwish (de single Dreamshapes en A Time Of Change). De band vermeldt progressieve invloeden, maar deze zijn nauwelijks aanwezig. Bijna overal blijft men musiceren in standaardmaten en -structuren. Het vijftal kleurt netjes binnen de lijntjes van het symfonische metalgenre. De muziek is daarmee enigszins voorspelbaar, al bevat Beacon Of Hope grunts van Mark Rog (Atlantia, Evenstate), een keyboardsolo en een gesproken gedeelte en duiken in The Conquest Superiority de enige gitaarsolo’s van het schijfje op.

De zang en keyboardpartijen staan prominent in de mix. Dat is terecht, want Mirte heeft een goede zangstem die het geheel draagt, al moet ze uitkijken met het niet te veel herhalen van hetzelfde trucje. Dat gaat vroeg of laat tegen zich werken, maar haar zanglijnen in het titelnummer en A Time Of Change zijn memorabel. Ook Endgame blijft hangen. Wat Manora in deze beginfase goed doet, is variëren. Zo is Endgame trager dan de opener. A Time Of Change is de snelste track. Deze bevat power metal met prima toetsenspel en goede zanglijnen.

Bas-, gitaar- en drumpartijen zijn vooral functioneel. Ze vormen een heavy basis waarop Arthur en Mirte hun kunsten kunnen vertonen. De drums staan wat te zacht in de mix waardoor er wat power mist. Vermeldenswaardig is het detail aan het begin van Endgame in het drumwerk (bekkens). Dat soort extraatjes mag vaker terugkomen, want het klinkt soms wat braaf en daardoor verslapt de aandacht. Opmerkelijk is dat de snaarinstrumenten in het begin van Beacon Of Hope even wat meer op de voorgrond staan, waar ze verder nauwelijks opvallen, of het moet al in het afsluitende The Conquest Superiority zijn.

Hoe formulair de muziek soms ook is, als je catchy tracks als Dreamshapes en A Time Of Change schrijft, kun je hier prima mee aankomen. Voor een hobbyband die net begint en alles zelf mixt, mastert en produceert, is de ep een goed verzorgd product, een eerlijke weergave van het kunnen van de muzikanten. Mirthe heeft een prettige zangstem, zingt ook in de hogere regionen zuiver en komt in meerdere nummers met zanglijnen die blijven hangen. Muzikaal mag het evenwel wat spannender. Als Manora weet voort te bouwen op de eerste drie tracks, dan kunnen we nog aangename dingen verwachten van deze band. Een goed begin is het halve werk.

Tracklist:
1. Dreamshapes
2. Endgame
3. A Time Of Change
4. Beacon Of Hope
5. The Conquest Superiority

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 11 oktober 2017

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.