Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Katsionis (Firewind) - 49
  • Enric Garcia (Dark Moor) - 53
  • Hungi Berglas (Crystal Ball) - 50
  • J.-H. Rosny aîné (auteur)† - 170
  • Jean-Marc Abate (Your Shapeless Beauty) - 51
  • Kaoru Niikura (Dir En Grey) - 52
  • LG Petrov (Entombed)† - 54
  • Michael LePond (Symphony X) - 60
  • Patrick Uterwijk (Pestilence) - 58
  • Quorthon (Bathory)† - 60
  • Rickey Medlocke (Blackfoot) - 76
  • Rod Smallwood (Sanctuary Records) - 76
  • Stevie Benton (Drowning Pool) - 55
  • Taylor Hawkins (Foo Fighters)† - 54

Vandaag overleden:
  • Michael Davis (MC5) - 2012
Review

Neoheresy - Obława
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Neoheresy - Obława
Neoheresy is het project van de Pool Filip Mrowiński. Hij heeft een lange geschiedenis als ‘doe-het-zelver’. Want hoewel Neoheresy pas sinds 2014 bestaat, was Mrowiński daarvoor actief als enig lid van Hellveto. Met Hellveto leverde hij al sinds 1995 gestaag een enorme stroom aan albums af. Liefst vijftien full-lengths verschenen er in de loop der jaren – en dan tel ik de demo’s, split-releases en compilaties niet eens mee. Een enkele plaat ervan heb ik eerder meegepikt, zoals ook het album Neoheresy (2008), waaraan dit nieuwe project dus zijn naam ontleent. Meestal klonk de pagan/black metal, die een hoog Graveland- en Summoning-gehalte heeft, vrij verdienstelijk.

Afgaande op wat ik op Obława krijg voorgeschoteld, is de kwaliteit van de werken de laatste jaren wel behoorlijk achteruit gehold. Obława mag dan alweer het vierde album in drie jaar tijd zijn, de inspiratie is ver te zoeken. De productie is futloos en de zes onopvallende nummers klokken gezamenlijk nét dertig minuten. Op die manier is het niet moeilijk om een imposante discografie op te bouwen natuurlijk. Vooral het nogal dunne en ‘fake’ klinkende gitaargeluid is een bron van ergernis. Maar ook de manier waarop de orkestrale elementen (uiteraard uit een doosje) in de muziek gemixt zijn, is nogal knullig. Af en toe wordt in een oogwenk geswitcht naar akoestische intermezzo’s, maar door de abrupte manier waarop dat gebeurt, slaat het beetje sfeer dat Neoheresy nog creëert, direct dood.

Hoewel de combinatie van keyboardorkestratie en ondersteunende gitaren goed kan uitpakken (het obscure Russische eenmansproject Senmuth is daar een sprekend voorbeeld van, hoewel het daar ook wel eens mis gaat), is Obława vlees noch vis. Voor blackmetalliefhebbers is het werk veel te orkestraal, maar voor fans van groepen als Summoning is het materiaal ongetwijfeld te amateuristisch. Beste voorbeeld hiervan is Cmentaria, een track die werkelijk alle kanten op schiet en vooral uit een collage van willekeurig aan elkaar geplakte riffs, drumritmes, rare tempowisselingen en misplaatste koorzang bestaat.

Qua zang doet Neoheresy me wat denken aan Nokturnal Mortum en Negură Bunget, maar Neoheresy komt daar qua niveau in de verste verte niet bij in de buurt (hoewel laatstgenoemde band ook in een behoorlijke vormcrisis verkeert). Slechts het redelijke Powrócą... ontstijgt de middelmaat een klein beetje. Zo kabbelt Obława lusteloos naar het einde. Het is eigenlijk schrijnend dat iemand die al zoveel albums heeft uitgebracht nog steeds zo matig klinkt. Obława is ondanks zijn korte lengte vooral slaapverwekkend saai.

Tracklist:
1. Preludium
2. Karzeł
3. Obława
4. Powrócą...
5. Cmentaria
6. Dwa Zywioły

Score: 58 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 maart 2017

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.