Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Escape Is Not Freedom - Goldsmith
Jaar van release: 2017
Label: Eigen beheer

Escape Is Not Freedom - Goldsmith

Escape Is Not Freedom is een uit Chicago afkomstige sludge-/noise-/post-hardcore-groep. In 2015 bracht de band zijn eerste ep The Truants uit. Op de eerste full-length Goldsmith heeft het mannelijke trio de hulp ingeschakeld van zangeres Emily Jancetic. Het gevolg is een album met een tiental songs die veel meer focus en diversiteit brengen dan die op de debuut-ep.

Het geluid van Escape Is Not Freedom is vrij lastig om te omschrijven. Vergelijkingen met Kylesa zijn snel gemaakt. Vooral door de afwisselende mannelijke en vrouwelijke zang en de flinke sludge- en post-hardcore-elementen die terug te horen zijn. Denk daarnaast aan relatief oudere bands als Helmet, Unsane, Melvins en Fudge Tunnel en je hebt een aardig beeld. Escape Is Not Freedom zet een geweldige wall of sound neer op Goldsmith. In vergelijking met de ep zijn de songs wat groovender en is er meer ruimte voor melodie. Dit laatste komt vooral door de tere, engelachtige stem van Jancetic. De aanwezigheid van haar vocalen in Annul, Disposses en Harbringer doet het album goed en zorgt voor meer dynamiek. De chaotische screams van zanger Mike mogen er zijn, maar hebben te weinig diepgang om een heel album lang te blijven boeien.

Dat de Seattle-sound (grunge als je wilt) van invloed is geweest op Escape Is Not Freedom geeft de groep al in zijn bio aan. Dit is goed hoorbaar. Luister maar eens naar Sodium. De verzen van dit nummer zijn voorzien van een gitaarloopje dat typerend is voor Tad, een van de meest ondergewaarde Seattle-bands uit begin jaren negentig. Verder wordt er hier en daar wat geflirt met het geluid van Nirvana op zijn debuut Bleach en doet het logge riffwerk wat denken aan de ‘oude’ Soundgarden. Zo heeft de introducerende riff van albumopener Coriander wel wat weg van Jesus Christ Pose.

Qua dynamiek heeft Escape Is Not Freedom al flinke stappen gemaakt. Toch mogen de songs nog best iets gecompliceerder en uitdagender. Goldsmith heeft een heerlijk geluid en kent een even zo indrukwekkende productie. Het zijn al met al erg smakelijke ingrediënten die Escape Is Not Freedom heeft toegevoegd aan zijn sound. Voor diegene waarvan het hart sneller gaat kloppen bij het horen van de genoemde bands is deze release het beluisteren en aanschaffen waard.

Tracklist:
1. Coriander
2. Annul
3. Night Light
4. Morphine
5. Sodium
6. Disposses
7. Nervous Aggrevation
8. Locust
9. Harbringer
10. Migraine

Score: 77 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 27 februari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.