Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Mistral - Tales Of Trephine And Theosophy
Jaar van release: 2015
Label: Eigen Beheer
Mistral - Tales Of Trephine And Theosophy
Mistral is een in mei 2013 opgerichte progressieve rock/metalband uit Tilburg. De formatie bracht medio 2015 de ep Tales Of Trephine And Theosophy uit en bestaat momenteel uit drummer Sander Alsters, zanger Simon van den Bongaardt, gitaristen Joris van Rooij en Joeri van Riel (tevens zanger) en bassist Bart van Unen.

De ep telt drie nummers die samen een geheel vormen. Het verhaal gaat over de strijd voor mentale stabiliteit en de opofferingen die ermee gepaard gaan, zonder dat er garantie voor succes is. De verbindingen tussen de songs verlopen zo soepel dat je niet eens doorhebt dat de volgende track is begonnen. De mannen uit de textielstad combineren verschillende stijlen: rock, doom, melodieuze death en progressieve metal.

Opener Enthralled begint stevig en melodieus met een riff die in meerdere variaties terugkeert. Simon wisselt ondertussen screams en grunts af. Na ruim drie minuten dient zich een passage aan met getokkel en cleane vocalen. Desondanks past dit prima in het karakter van het nummer. De fase tussen de zes en negen en een halve minuut is minder overtuigend, ook al zijn er beslist geslaagde ideeën te horen. De overgangen tussen de secties zijn te groot, volgen elkaar te snel op en het nummer verliest richting. In de laatste twee en een halve minuut pakt Mistral de draad weer op met sfeervolle melodieën die de aandacht er goed bijhouden.

Het wat tragere Of Whisdom And Pain, dat aanvankelijk mede vanwege de grunts wat aan My Dying Bride doet herinneren, verloopt soepeler over de gehele lengte. Erg geslaagd is de samenkomst van een gitaar- en basloopje. Ook in deze tweede track zijn er uitersten door de aanwezigheid van een snelle blackmetalpassage. Afsluiter Bereft begint ijzersterk met Opethiaanse momenten, maar er is jammer genoeg ook een veel mindere schreeuwerige sectie die bovendien niet strak is uitgevoerd.

Zo is Tales Of Trephine And Theosophy een ep met sterke fases en hele goede ideeën enerzijds en een paar wat zwakkere momenten anderzijds. Dat komt omdat de formatie iets te veel hooi op zijn vork neemt. Het positieve gevoel overheerst, al is er nog veel werk aan de winkel. Soms lijken de ideeën achter elkaar aangeplakt te zijn zonder samenhang. De productie is wat aan de dunne kant en moet op een volgende release beslist voller. Als de formatie uit Tilburg voortbouwt op de memorabele melodieën en de verbeterpunten toepast, dan is Nederland weer een progband rijker om trots op te zijn. Tot slot een leuk detail: Elk exemplaar van de gelimiteerde vijftig stuks is voorzien van een unieke cover.

Tracklist:
1. Enthralled
2. Of Wisdom And Pain
3. Bereft

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 februari 2017

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.