Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

Adeia - Serenity
Jaar van release: 2016
Label: Eigen Beheer
Adeia - Serenity
Intrigerend, uniek en bijna grenzeloos. Zo kun je de muziek van Adeia wel noemen. De klassiek geschoolde violiste Laura ten Voorde richt in 2009 de avant-gardistische band op met als doel klassieke muziek, progressieve metal en donkere kunstvormen te combineren. Ze vindt in cellist/co-componist Ruben van Kruistum een ideale muzikale partner.

Begin 2012 verschijnt het debuutalbum Hourglass, waarop naast Laura en Ruben zanger Franc Timmerman, gitarist Wabe Wieringa, drummer Christiaan Bruin, toetsenist Laurens Hoppe en bassist Dennis Burgemeester te horen zijn. Een jaar later brengt Layered Reality Productions het debuut opnieuw uit en vervolgens zijn er optredens door het hele land. In 2014 begint het ensemble met de opnamen voor Serenity. Deze verschijnt wat later dan aanvankelijk de bedoeling is in eigen beheer, aangezien de samenwerking met de platenmaatschappij begin 2016 eindigt. Ex-leden Laurens en Dennis zijn nog wel te horen op de tweede full-length, evenals sessie-muzikant Rik van Honk (hoorn).

Serenity is beslist een stap voorwaarts voor Adeia. Waar er op Hourglass (een prettige kennismaking overigens) af en toe sprake is van wat abrupte overgangen, is de opvolger gestroomlijnder en de opbouw is beter. Bepaalde elementen, zoals melodieën of een refrein dat blijft hangen, komen vaker terug. Het relatief toegankelijke Architect (met prima verwerkte ritmetwists) is daar een voorbeeld van. Een ander voorbeeld is het dynamische, duistere Pantheon. Hierin wisselen sfeervolle, rustige stukken met fraai vioolspel en secties met een Opethiaanse en Enslaved-achtige inslag elkaar af. Ook de gorgelscreams doen aan die van Grutle Kjellson denken. In het veelzijdige, avant-gardistische Tempest vallen klassieke muziek en metal (My Dying Bride) mooi samen. Een compliment is dan ook op zijn plaats voor de mix van Wabe Wieringa en de master van Christiaan Bruin, al had het geheel (met name drums) nog wat krachtiger gemogen.

De andere drie tracks duren meer dan tien minuten. Het is direct al raak met Burning Skies. De laatste vier minuten hadden beter als aparte track kunnen fungeren. Het rustige getokkel aan het einde lijkt namelijk wat los te staan van de experimentele aard van de rest. Deze opener bevat een stortvloed aan ideeën, waardoor de richting verloren dreigt te gaan. De omvangrijke track begint met complex en dissonant, Gorguts-achtig gitaarspel, dat afgewisseld wordt met een clean gezongen, melodieus refrein en een experimenteel deel met diverse achtergrondgeluiden.

De twee delen van The Adjudicator zijn beter gestructureerd, al voelen ze wat lang aan. Met name het afsluitende The Adjudicator – Part 1 (inderdaad de volgorde omgedraaid) is aanvankelijk mooi opgebouwd. Het is een van de tracks waarin Franc zijn verbeterde veelzijdige stem laat horen. Grunts, screams en cleane zang wisselen elkaar af en zo draagt hij bij aan de diversiteit op deze plaat. Het is jammer dat de vocalen van Laura veel minder te horen zijn dan op de voorganger. Haar prachtige vioolspel is wel veelvuldig aanwezig.

Serenity is een veelzijdig, donker en intrigerend album. Het smijt je heen en weer tussen verschillende emoties en secties. Van extreme passages die gebaseerd zijn op progressieve death metal tot ingetogen getokkel met fraai vioolspel die deels hun basis vinden in klassieke muziek. Adeia beheerst een ruim scala aan speelstijlen en weet deze te verpakken in boeiende songs. Het album is steviger dan zijn voorganger, dat meer progrock-georiënteerd is. Tegelijkertijd is het heel divers. Geen makkelijke kost, maar beslist de moeite waard om te checken via Bandcamp.

Tracklist:
1. Burning Skies
2. Architect
3. The Adjudicator - Part II
4. Pantheon
5. Tempest
6. The Adjudicator - Part I

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 6 oktober 2016

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.